Zwiększyć środki na modernizację gospodarstw rolnych

W odpowiedzi na projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach lub latach w ramach określonych działań i poddziałań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, samorząd rolniczy przekazał, że należy zwiększyć środki finansowe dostępne na działania związane ze wsparciem inwestycji w gospodarstwach rolnych, przede wszystkim na operacje typu modernizacja gospodarstwa rolnych w celu zwiększenia rentowności i konkurencyjności gospodarstw.

Samorząd rolniczy przekazał, że działanie „Modernizacja gospodarstw rolnych” jest działaniem, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rolników. Pomimo znacznej kwoty już wykorzystanej na inwestycje w gospodarstwach w ramach kolejnych Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, nadal istnieje potrzeba wsparcia rolników planujących rozbudowę, przebudowę, zmianę profilu produkcji czy modernizację dotychczas prowadzonej działalności rolniczej.

W związku z powyższym samorząd rolniczy zawnioskował o przesunięcie jak największej puli środków na operacje związane z modernizacją gospodarstw rolnych.

 

 

 

KRIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *