Znamy reprezentanta Polski na Mistrzostwa Europy Operatorów 2017

Bartłomiej Grzybek – właściciel gospodarstwa z gminny Tarnówka, będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Operatorów organizowanych przez John Deere oraz firmę Michelin. Event odbędzie się już w czerwcu na torze wyścigowym we Francji. W poniedziałek 22 maja br. odbyła się prezentacja polskiego reprezentanta w siedzibie John Deere Polska w Tarnowie Podgórnym.

Precyzja, niezawodność, doświadczenie – między innymi te cechy będą potrzebne, aby wygrać tegoroczną edycję Mistrzostw Europy Operatorów, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2017r. na torze testowym Michelin Ladoux w Clermont-Ferrand. Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele 13 krajów, którzy uzyskali w drodze głosowania internetowego największą liczbę głosów. W Polsce, zdecydowanym zwycięzcą okazał się właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 200ha w gminie Tarnówka, Pan Bartłomiej Grzybek.

– Cieszymy się, że głosowanie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem fanów marki John Deere. Przed Panem Bartłomiejem duże wyzwanie, ale i życiowa szansa, w której liczyć będzie się odpowiednie opracowanie strategii łączącej prędkość jazdy oraz niskie zużycie paliwa i minimalne ugniatanie gleby. Z uwagą będziemy śledzić poczynania naszego reprezentanta i odpowiednio go do tych zmagań przygotujemy, aby osiągnął jak najwyższe miejsce – mówi Mirosław Leszczyński Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny John Deere Polska.

Z rolnictwem związany od dzieciństwa

Bartłomiej zaczynał swoją przygodę z rolnictwem już jako kilkuletni chłopiec, pod czujnym okiem swoich rodziców, a zwłaszcza ojca Eugeniusza, który wprowadzał go w pierwsze tajniki rolnictwa. W momencie osiągnięcia pełnoletności, rodzice przepisali mu pierwsze hektary ziemi i od tego momentu zaczął już sam decydować o tym, w jakim kierunku będzie się rozwijać jego gospodarstwo. A co interesuje go najbardziej w tej dziedzinie?

– W rolnictwie bardzo interesujące są wszystkie nowoczesne rozwiązania, które wprowadzają producenci, takie jak: monitorowanie wydajności, aktywna kontrola załadunku czy zdalna naprawa maszyny. Wszystko, aby jeszcze bardziej zoptymalizować działania na polu. Sam staram się, aby w moim gospodarstwie tych innowacji było jak najwięcej. Rozwijanie wiedzy, dokształcanie się, szukanie nowoczesnych systemów, to część mojej codziennej pracy – mówi.

John Deere – znaczy niezawodność

Bartłomiej Grzybek w swoim gospodarstwie posiada dwa ciągniki firmy John Deere. Pierwszy z nich zakupił w 2010 r. – W tamtym momencie byłem zainteresowany zakupieniem siewnika, jednak będąc na pokazach maszyn rolniczych zaproponowano mi zakup ciągnika o modelu 6930. To był czas, kiedy również powoli myślałem nad zakupem nowej maszyny tego typu. Po jej przetestowaniu, okazało się, że zdecydowanie warto w nią zainwestować – wspomina Pan Bartłomiej.

Pięć lat później 33-latek z Tarnówki, zdecydował się na inwestycje w kolejny ciągnik amerykańskiego producenta. Tym razem wybór padł na model 7730, wyprodukowany w 2011 roku. Oba ciągniki służą Panu Bartłomiejowi po dzień dzisiejszy. Zapytany, co najbardziej ceni sobie w ciągnikach tej marki, bez chwili zastanowienia odpowiada. – Niezawodność. Maszyny spod znaku jelonka są zawsze gotowe do pracy w momencie, kiedy ich potrzebuję. Nie zdarzyło się dotychczas, aby któryś z ciągników uległ jakieś większej awarii, a wszystkie drobne usterki były bardzo szybko reperowane przez autoryzowany serwis.

Poza rolnictwem – na pomoc innym

Poza pracą w gospodarstwie poświęca się pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnówce, gdzie służy już 15 lat i obecnie jest prezesem jednostki. To jego pasja, która pozwala mu pomagać innym, biorąc udział w akcjach ratowniczych oraz m.in. uświadamiając ludziom o konieczności i sposobach obrony przed pożarami oraz przygotowaniu ich do udziału w ochronie przeciwpożarowej. W wolnych chwilach od pracy, całą swoją uwagę poświęca na wychowanie, wraz z żoną Anitą, rocznej córeczki Zuzanny.

Co czeka go we Francji?

Na Pana Bartłomieja we Francji czeka wiele atrakcji. Przed zawodnikami szereg wymagających konkurencji. Oprócz samej rywalizacji, uczestnicy mistrzostw, będą mieli możliwość odbycia szkolenia z optymalizacji ciągnika, prowadzone przez ekspertów John Deere i Michelin. A wszystko odbędzie się na nowym ciągniku 6250R z CommandPRO, który poszerzy ofertę John Deere w 2017r. Nie pozostaje zatem nic innego jak trzymanie kciuków za polskiego reprezentanta.

Piotr Dziamski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *