Zmiany w Zarządzie Kramp – rezygnacja Mariana Fedko po 26 latach

Wraz z końcem 2017 roku, po 26 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu spółek należących do Kramp Group, Marian Fedko złożył rezygnację. Od 1 stycznia 2018 roku nowymi członkami Zarządu zostali: odpowiadający za obszar sprzedaży – Adam Wroczyński, sprawujący do tej pory rolę Międzynarodowego Menedżera Sprzedaży Detalicznej i Regionalnego Menedżera Sprzedaży w Południowo-Wschodniej Europie oraz Marek Rybacki, odpowiedzialny za pion Logistyki w Kramp Polska.

Marian Fedko rozpoczął swoją ścieżkę zawodową w 1991 roku, jako Prezes Zarządu i współwłaściciel Agromy Konin. Zainicjował proces jej prywatyzacji, wykupił i połączył jej oddziały w Bydgoszczy, Lesznie, Opolu i Głubczycach, a także doprowadził do fuzji z duńską firmą Grene w 1996 roku. Jego wielkim sukcesem okazała się koncentracja na sprzedaży części zamiennych do maszyn. 18 lat później Marian Fedko przeprowadził fuzję z firmą Kramp, działającą na rynku rolniczym z ponad 60-letnią historią.

Prezes rozbudował siedzibę firmy w kraju, wraz z nowoczesnym centrum logistycznym, magazynem, który dziś zajmuje powierzchnię aż 24 000 m². Dynamicznie rozwijał sieć sklepów rolniczo-technicznych pod marką Grene, której właścicielem jest właśnie Kramp. Zbudował najbardziej rozpoznawalną markę na polskim rynku rolniczym, liczącą dziś ponad 150 sklepów (własnych i franczyzowych). Przyczynił się również do dalszego rozwoju największego hurtownika części zamiennych do maszyn, jakim jest Kramp, posiadający dziś biura sprzedaży w 24 krajach i 10 centrum dystrybucji w Europie. Marian Fedko pełnił rolę Regionalnego Dyrektora Sprzedaży dla krajów Europy Wschodniej. W trakcie sprawowania przez niego funkcji Prezesa, Kramp Group zdecydował się na realokację znacznej części kompetencji grupowych, takich jak SAS (Centrum Usług Wspólnych), Marketing Produkcyjny czy DFC (Centrum Danych Produktowych) do Polski.

„Chciałbym podziękować Marianowi za wszystko, co zrobił dla naszej firmy, za ciężką pracę i wysiłek włożony w jej rozwój. Dziękuję, że byłeś tak świetnym liderem i przedsiębiorcą. Zbudowałeś wspaniały zespół – najpierw w Grene, potem w Kramp. Byłeś i jesteś z niego dumny. Ten zespół jest również dumny z tego, że mógł przez lata współpracować z taką osobą jak Ty”. – powiedział Eddie Perdok, CEO Prezes Zarządu Kramp Group podczas pożegnania.

„Możemy być niezmiernie wdzięczni za to, co osiągnął Marian. Dzięki swojej przedsiębiorczości i zaangażowaniu jest doskonałym przykładem prawdziwego przywództwa”. – podsumował Mario Babic CCO, członek Zarządu Kramp Group.

Marian Fedko, decydując się na odejście pozostawia organizację, przygotowaną na dalszą ekspansję w dobrych rękach nowych członków Zarządu. Przez ponad 26 lat firma nie odnotowała straty, stawiając kolejne kroki naprzód. W 2017 roku obrót Kramp w Polsce wyniósł ponad 85 mln Euro (ponad 360 mln PLN), odnotowując 15 % wzrost w porównaniu do roku 2016. Do 2020 cała organizacja Kramp Group planuje osiągnąć 1 mld Euro ze sprzedaży asortymentu części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *