ZETOR wchodzi na rynek rosyjski

Spółka ZETOR TRACTORS a.s. prowadzi rozmowy na temat współpracy z nowym partnerem w zakresie dostaw i produkcji traktorów ZETOR w Rosji. Intensywne negocjacje o nawiązaniu współpracy są prowadzone z firmą Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Obwodu Włodzimierskiego w Rosji, położonego na wschód od Moskwy. Przedmiotem rozmów są dostawy komponentów traktorów ZETOR, a także montaż maszyn w zakładzie partnerskim. Aktualnie pierwsza przesyłka komponentów jest w drodze do Rosji. Firma uważa wejście na rosyjski rynek za ważny etap w historii marki.

Do Rosji powędruje w ciągu tego roku ponad 100 kompletów komponentów traktorów ZETOR, linii modelowej FORTERRA 135 z rozwiązaniem emisyjnym STAGE IIIA. Finalny montaż maszyn będzie odbywać się dopiero w halach montażowych firmy KEMP. Gotowe maszyny następnie będą sprzedawane pod oznaczeniem ANT-ZETOR F4135. Pierwsze traktory trafią do klientów jeszcze w tym roku. W przyszłości planuje się dostawy komponentów traktorów przeznaczonych do montażu maszyn przez partnerską firmę w Rosji.

„W ostatniej dekadzie wyeksportowano do Rosji kilka sztuk traktorów ZETOR, dlatego aktualne rozmowy z nowym rosyjskim partnerem postrzegamy jako historyczny kamień milowy dla marki ZETOR. Wejście na rynek rosyjski traktujemy jako szansę na wzmocnienie pozycji marki w regionie, ze znacznym potencjałem wybudowania tutaj swojego miejsca na rynku” – wyjaśnia Margaréta Víghová, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej ZETOR TRACTORS a.s. W przyszłości zakłada się możliwość dostaw dalszych komponentów rosyjskiemu partnerowi; najprawdopodobniej będzie to dotyczyć silników i skrzyń biegów, które wraz z częściami firmy KEMP i lokalnych producentów będą podstawą dla maszyn miejscowej produkcji.

„W tej chwili pierwsza przesyłka kilku maszyn jest w drodze do Rosji. Następnie pomożemy na miejscu naszemu partnerowi w nastawieniu procesów i procedur produkcyjnych, tak aby zachować wysoką jakość montowanych maszyn. Przez jakiś czas będą więc działać w Rosji nasi specjaliści. Trzeba nadmienić, że w żadnym wypadku nie chodzi o przeniesienie montażu lub rozszerzenie hal produkcyjnych firmy ZETOR TRACTORS a.s. poza terytorium Republiki Czeskiej” – uściśla Margaréta Víghová.

Nowy rosyjski partner ZETOR, firma KEMP, specjalizuje się w produkcji układów i komponentów hydraulicznych, obrabiarek CNC, ładowarek kołowych i komponentów przeznaczonych do uniwersalnych zestawów zrobotyzowanych. Oprócz homologacji wyprodukowanych maszyn na terytorium Rosji, KEMP będzie też zabezpieczać wszelkie kwestie serwisowe związane z traktorami ANT-ZETOR. Hale produkcyjne i montażowe znajdują się w mieście Kowrow, które leży na wschód od Moskwy.

Traktory w Rosji znajdą zastosowanie na farmach hodowlanych lub uprawnych, w służbach komunalnych i w budownictwie.

Wejście do Rosji jest kontynuacją ekspansji marki ZETOR na nowe rynki. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy ZETOR zapowiedział wejście na takie rynki, jak Iran, Myanmar, Izrael, Zambia, a teraz także Rosja. Rozmowy są prowadzone również w innych krajach Azji i Afryki.

„Strategiczne rynki zbytu marki ZETOR znajdują się w Europie Zachodniej i w Ameryce Północnej. Tutaj dążymy do wzmocnienia naszych pozycji, co stopniowo się nam udaje, pomimo ogólnego kryzysu popytu na maszyny rolnicze, który trwa już niemal 3 lata. Widzimy jednak potencjał również na nowych rynkach, dlatego cieszy nas, że zwłaszcza tam, gdzie ZETOR już działał, nasze maszyny cieszą się dobrą opinią, zaś partnerzy handlowi są skłonni do szukania możliwości współpracy” – dodaje Margaréta Víghová.

O firmie ZETOR TRACTORS a.s.
Firma ZETOR TRACTORS a.s. jest producentem traktorów ZETOR. Właścicielem firmy jest od 2002 roku słowacka spółka HTC holding a.s. Produkcja jest zlokalizowana w Brnie, w dzielnicy Líšeň. Obecnie firma zatrudnia około 700 osób. Za granicą firmę ZETOR reprezentuje sześć spółek córek (afiliacje) w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Polsce, Ameryce Północnej i w Indiach. Z całkowitej produkcji idzie 85% na eksport. Oprócz Czech i Słowacji do tradycyjnych rynków należą Polska, Litwa, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, USA lub Bułgaria.

W 2016 roku marka ZETOR obchodziła 70 lat od swojego powstania. Na przeciągu lat swojego istnienia sprzedała ponad 1,3 miliona traktorów do 136 krajów świata. Klientom ZETOR oferuje idealną relację jakości i ceny produktów. Dzięki własnemu centrum produkcyjnemu i rozwojowemu w Brnie traktory są nieustannie modernizowane i zapewniają tak klientom najlepszą kombinację siły i mocy silnika, prostej i praktycznej konstrukcji, oraz doskonałe efekty eksploatacyjne. Oferta marki ZETOR aktualnie obejmuje cztery linie modelowe traktorów (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA i CRYSTAL), planuje się rozszerzenie na sześć linii modelowych. W 2015 roku ZETOR TRACTORS a.s. przedstawił koncepcję designową ZETOR by Pininfarina, która będzie stopniowo wprowadzana we wszystkich liniach modelowych. Oprócz traktorów firma produkuje i sprzedaje też samodzielne silniki i komponenty do traktorów. W ofercie są między innymi dwie rodziny ładowarek czołowych ZETOR SYSTEM i oryginalne oleje marki ZETOR. ZETOR świadczy też usługi w zakresie serwisu i sprzedaży części zamiennych i jest w stanie zapewnić dostawę potrzebnych komponentów na całym świecie.

Bliższe informacje o marce ZETOR i jej produktach można znaleźć na:
http://www.zetor.pl
www.zetorbypininfarina.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *