ZETOR przyjeżdża na TECHAGRO z flotą nowości

W ubiegłą niedzielę otwarto bramy największych targów rolnych w Czechach i Europie Środkowej TECHAGRO. Specjaliści, dziennikarze i amatorzy traktorów mogli odwiedzić stoisko prezentujące nowości na sezon 2018. Najbardziej oczekiwane z nich to linia modelowa MAJOR z nowym efektownym designem w produkcji seryjnej. Kolejną atrakcją są nowe linie modelowe UTILIX i HORTUS, czyli modele z wydajnością od 40 do 70 koni mechanicznych, a także zmodernizowane modele PROXIMA oraz FORTERRA. Nie brakuje również ładowarek czołowych ZETOR SYSTEM.

Przedstawiając na targach w swoim macierzystym Brnie nowości ze stale poszerzającego się portfolio, ZETOR nawiązuje do udanego udziału w międzynarodowych targach Agritechnica w Hanowerze jesienią ubiegłego roku. Wszystkie linie modelowe traktorów przeszły modernizację, co bez wątpienia zaciekawi klientów.

Największym magnesem jest ulepszona linia modelowa MAJOR z nowym designem. Nowe, podkreślające dynamiczność oraz siłę maszyny kształty z designem stworzonym dla firmy ZETOR przez włoskie studio Pininfarina przekonują, że atrakcyjny projekt może być także funkcjonalny. Dzięki nowemu ulokowaniu reflektory przednie oświetlają większy teren przed traktorem, unikalne nachylenie maski zapewnia większą widoczność otoczenia maszyny, a operator ma również lepszy widok podczas pracy z ładowarką. Maszyny są wyposażone w bardziej nowoczesne systemy hamulcowe, czujniki, które odłączają WOM w momencie zwolnienia siedzenia przez kierowcę oraz pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach. Komfortowa jest również sama kabina kierowcy, wyposażona teraz w wygodny, obrotowy fotel pneumatyczny. Amatorzy maszyn mogą już odliczać dni do lata, kiedy MAJOR HS i CL trafią do produkcji seryjnej.

Czeska premiera na TECHAGRO czeka również nowe traktory UTILIX i HORTUS. Te maszyny z wydajnością od 40 do 70 koni mechanicznych poszerzyły ofertę maszyn ZETOR pod koniec ubiegłego roku. Dzięki swojej uniwersalności znajdują one zastosowanie nie tylko w uprawie rolnej i gospodarstwach, ale także w usługach komunalnych, na plantacjach, w ogrodnictwie lub u farmerów hobbistycznych. Maszyny trafią do klientów w drugim kwartale tego roku. „Maszyny w tym segmencie wydajnościowym tworzą aż 20% całkowitej sprzedaży w Europie, dlatego też ZETOR wprowadza na rynek dwa nowe modele traktorów w czterech specyfikacjach: UTILIX HT 45, UTILIX HT 55, HORTUS CL 65 i HORTUS HS 65”, mówi na temat nowych modeli Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s. Nowości te są także kompatybilne z ładowarkami czołowymi ZETOR SYSTEM, również prezentowanych na TECHAGRO, łącznie z nową linią ZC przeznaczoną przede wszystkim do traktorów linii modelowej UTILIX.

Producent traktorów z Brna przestawi na targach także nową generację linii modelowej PROXIMA. Tak samo jak pozostałe linie modelowe, także te maszyny są wyposażone w nowe elementy bezpieczeństwa: od systemów hamulcowych po nową tablicę rozdzielczą. Najbardziej zasadniczą nowością dla klientów jest jednak poszerzenie oferty linii PROXIMA o modele z wydajnością 80 i 90 koni mechanicznych od drugiej połowy bieżącego roku.

Podstawowych zmian doczekała się także linia modelowa FORTERRA, która – podobnie jak pozostałe linie – korzysta z nowych, bardziej efektywnych systemów hamulcowych. Największa innowacja to jednak skrzynia biegów ECO 40, która utrzymuje silnik FORTERRY HSX i HD na optymalnych obrotach przy większych prędkościach (przy prędkości 40 km/godź. osiąga tylko 1750 obrotów/min.). Oznacza to obniżenie kosztów operacyjnych w granicach do 20%, w zależności od wykonywanej czynności. Co więcej, FORTERRA HSX jest dostępna również z zawieszoną osią przednią, co zwiększa komfort operatora maszyny. W tym zakresie dla czeskich i słowackich klientów przygotowano promocję – do nowo zakupionej FORTERRY HSX dostaną zawieszoną oś przednią bezpłatnie. Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. FORTERRY są też wyposażone w nową tablicę rozdzielczą oraz wyższe nadciśnienie w kabinie. Zmodernizowana FORTERRA HD pojawi się na rynku już w sierpniu tego roku. V tym roku FORTERRY obchodzą 20 rocznicę od ich wprowadzenia na rynek. Od tego czasu sprzedano ponad 21,5 tysięcy maszyn do 55 krajów świata. Z okazji tej rocznicy ZETOR organizuje konkurs dla szerokiej publiczności na Facebooku – wystarczy przesłać swoje zdjęcie z maszyną i opisać najciekawsze związane z nią doświadczenie. Nagrody są ciekawe!

 „Naszą uwagę poświęcamy nie tylko modernizacji maszyn, ale również wzmacnianiu naszej pozycji na poszczególnych rynkach. Zyskaliśmy nowego partnera w Estonii, udało się nam też wejść do Wietnamu. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami w regionie Ameryki Południowej, Afryki Wschodniej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Naszym tegorocznym celem jest wzrost produkcji w nawiązaniu do oczekiwanej stabilizacji na rynkach. Mamy wysokie oczekiwania w stosunku do przedstawionych nowości UTILIX, HORTUS i MAJOR w nowym designie”, dodaje Marián Lipovský.

Stoisko ZETOR na targach TECHAGRO można znaleźć w pawilonie P na terenie targowym Brněnské výstaviště. Na powierzchni 504 m2 ZETOR TRACTORS prezentuje 7 traktorów wszystkich linii modelowych oraz oszczędny czterosuwowy silnik ZETOR. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *