Dziś Rajd Podlaski!

Sponsorowany przez sokólski Metal-Fach – rajdowy zespół – MF Pajka Rally Team, zamelduje się dziś na starcie 36. edycji Rajdu Podlaskiego. Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie największą imprezą Automobilklubu Podlaskiego w tym sezonie. Rajd rozpocznie się od prezentacji załóg na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Organizatorzy zapowiadają odświeżenie Rajdu nie tylko pod względem tras i atrakcji dla kibiców, ale także startujących w nim załóg. Podczas trwania imprezy możliwe będzie śledzenie wyników on-line oraz korzystania ze specjalnie przygotowanej strefy kibica podczas pierwszego dnia rajdowych zmagań.

Dodatkowo każdy odcinek specjalny będzie posiadał wyznaczone punkty widokowe, dzięki czemu każdy kibic będzie miał możliwość obejrzenia widowiskowej rywalizacji. W trakcie startu  zapowiedziano przy okazji sporo niespodzianek – zarówno dla kibiców jak i uczestniczących w nim zawodników.

Po oficjalnym starcie z centrum miasta, Rajd przeniesie się na teren gmin powiatu białostockiego – Gródka oraz Juchnowca Kościelnego. Pierwsza runda to zarazem inauguracja nowego sezonu Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2017.

Zespół MF PAJKA RALLY TEAM w tym roku wystartuje nowym autem – Peugeotem 208R2. Za kierownicą zobaczymy, podobnie jak przed rokiem – Paulę Kucharewicz, którą będzie wspomagał pilot – Bartosz Dzienis.

– Po testach, które zakończyły się bardzo obiecującymi i pozytywnymi wynikami, liczymy na niezły rezultat. Cały zespół ciężko przepracował okres przygotowawczy. Czujemy głód ścigania, dlatego nie możemy się już doczekać pierwszego w tym roku startu. Jesteśmy pełni optymizmu, bo wierzymy, że zaprocentują tu nasze ubiegłoroczne doświadczenia z szutrowych tras, jak również nowy, w naszej ocenie, świetnie przygotowany do sezonu samochód – zaznacza Paula Kucharewicz.

Start 36. edycji Rajdu Podlaskiego odbędzie się 20 maja 2017 o godz. 17.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *