Zaprawa Maxim® 025 FS do soi

Po nieodnowieniu zatwierdzenia dla substancji czynnej tiuram nasiona soi zostały bez ochrony. Dlatego wszystkich uprawiających tę roślinę z pewnością ucieszy wiadomość, że firmie Syngenta udało się rozszerzyć rejestrację zaprawy Maxim® 025 FS o tę właśnie uprawę.

Maxim® 025 FS, od niedawna zarejestrowany w soi, ma szeroką rejestrację pozwalającą na zaprawienie nie tylko zbóż, ale i nasion: grochu, fasoli, bobiku, łubinu, peluszki, soczewicy, ciecierzycy czy słonecznika. Jest to bardzo skuteczna zaprawa o szerokim spektrum zwalczanych chorób grzybowych, w tym m.in. zgorzeli siewek.

Substancja czynna zawarta w preparacie jest pochodną naturalnego antybiotyku i zapewnia skuteczność zwalczania chorób przy całkowitym bezpieczeństwie dla rośliny uprawnej. Dodatkowo zastosowana w zaprawie unikatowa formuła M gwarantuje szybkie i precyzyjne pokrycie ziarniaków, eliminując ryzyko ich sklejania i minimalizując osypywanie się zaprawy. Tym samym zapewnia nie tylko skuteczną ochronę przed chorobami odglebowymi, ale także szybsze wschody i dobre przezimowanie roślin.

Obecnie Maxim® 025 FS to jedyna zaprawa na polskim rynku, którą można stosować w soi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *