Za nami Mazurskie Agro Show

Zakończyła się trzecia edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza odbyła się w dniach 11 i 12 lutego 2017 roku i zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. W porównaniu z poprzednią edycją organizatorowi – Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych – po raz kolejny udało się znacznie zwiększyć liczbę wystawców, liczbę odwiedzających oraz dostępny metraż powierzchni wystawienniczej.

MAZURSKIE AGRO SHOW otworzyło sezon jako najważniejsze i najbardziej kompleksowe wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom mieszkającym i pracującym w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także regionalnym dystrybutorom reprezentującym wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych. Z pewnością każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie i ciekawie spędzić czas.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

„Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu rolników dojazd na najbardziej znaną naszą wystawę AGRO SHOW do Bednar we wrześniu może być kłopotliwy, ze względu na dużą odległość. Zatem tutaj w Ostródzie mogli oni zapoznać się z nowościami rynkowymi i ofertami głównie regionalnych producentów i dystrybutorów maszyn. Mogli je w jednym miejscu i czasie porównać, porozmawiać z dealerami i jeszcze przed sezonem zaplanować zakupy do swoich gospodarstw. Cieszę się, że każda edycja MAZURSKIEGO AGRO SHOW jest lepsza i większa od poprzedniej! Podczas dwóch dni stoiska 212 firm odwiedziło aż 42168 osób!” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Warto podkreślić, że imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Pan Minister spędził w Ostródzie intensywny dzień: najpierw otworzył wystawę i  spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Następnie zwiedził ekspozycję wraz z delegacją znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe. Na koniec rozmawiał z rolnikami podczas spotkania otwartego, dotyczącego przede wszystkim zagadnień związanych z nowymi dopłatami do rolnictwa na kolejne lata, a także polityki rządu mającej na celu rozwój tej ważnej gałęzi polskiej gospodarki.

Ważnym elementem wystawy był organizowany przez PIGMIUR panel dyskusyjny na temat PROW. Odpowiedzi na pytanie: „Czy to już ostatnia szansa na dynamiczny rozwój i modernizację polskich gospodarstw?” podczas dyskusji szukali wspólnie: przedstawiciel MRiRW, przedstawiciel ARiMR, lokalny przedsiębiorca z branży maszyn i urządzeń rolniczych oraz rolnik korzystający z programu. Celem debaty było znalezienie odpowiedzi na nurtujące rolników i przedsiębiorców pytania w jakim stopniu PROW 2014-2020 może pomóc w rzeczywistej  modernizacji gospodarstw w Polsce, a także co zrobić, by optymalnie wykorzystać tę szansę. Panel cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony rolników, jaki i wystawców: producentów i dystrybutorów maszyn.

„Mazurskie AGRO SHOW cały czas ma potencjał rozwoju. Zaprezentowany w tym roku park maszynowy był imponujący. Technika rolnicza rozwija się dynamicznie, a my jesteśmy z nią na bieżąco i odpowiadamy na potrzeby rolników szukających konkretnych rozwiązań. Jako Izba wierzymy, iż kolejne edycje będą jeszcze lepsze i bogatsze w ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Zapraszamy do Ostródy już za rok! Impreza odbędzie się tradycyjnie w połowie lutego, kiedy rolnicy mają mniej pracy w polu i dysponują czasem. Dokładna data wystawy będzie znana wkrótce.” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Trzecia edycja MAZURSKIEGO AGRO SHOW przebiegła z rozmachem i okazała się sukcesem organizacyjnym. Wystawa ponownie odbyła się w nowoczesnym obiekcie targowym Expo Mazury przy ul. Grunwaldzkiej 55 w Ostródzie, oferującym wiele udogodnień i bogatą infrastrukturę. Organizator zapewnił odwiedzającym bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogły liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę. Pewne jest to, że pobyt na tegorocznej imprezie w Ostródzie dla wielu rolników stał się inspiracją dla wymiany poglądów, unowocześnienia gospodarstw i produkcji rolnej oraz nawiązywania trwałych kontaktów biznesowych z regionalnymi dealerami maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *