Z kamerą wśród upraw

Niedługo wystartuje trzeci sezon programu Agrorewolucje. Wezmą w nim udział rolnicy, którzy ze wsparciem polskich firm z branży nawozów i ochrony roślin, będą starali się zwiększyć produktywność i zyskowność swoich gospodarstw.

Premiera najnowszego sezonu Agrorewolucji już w sierpniu. Ten internetowy program rolniczy pokazuje przemianę trzech wybranych gospodarstw, które z mało rentownych i słabo zorganizowanych zmieniają się w produktywne, nowoczesne i dobrze zarządzane dochodowe firmy.

Kamera towarzyszy poczynaniom gospodarzy od siewów rzepaku, kukurydzy i pszenicy aż po żniwa. A każdy odcinek poszerza wiedzę, pokazując jak zwiększyć plony i zarobić na gospodarstwie. Eksperci przybliżają nowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane w gospodarstwach oraz dyskutują na tematy z zakresu rolnictwa.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu czołowych polskich dostawców nowoczesnych technologii dla profesjonalnego rolnictwa: GRUPY AZOTY, CIECH Sarzyna oraz INTERMAG. Nie dziwi więc, ze finałowa trójka, oprócz merytorycznego wsparcia, otrzyma nawozy dolistne i biostymulatory od INTERMAGU, środki ochrony roślin od CIECH Sarzyna oraz nawozy doglebowe od GRUPY AZOTY. Łączna wartość nagród w programie to ponad 150 000 zł.

Wystarczy spojrzeć na wyniki z poprzednich lat – podkreślali eksperci podczas konferencji prasowej 27. maja w siedzibie CIECH S.A. – Gospodarstwo, które produkowało poniżej 5 ton pszenicy, po programie zebrało ponad 8 ton. Wiadomo, że zwiększona opłacalność nie pojawi się z dnia na dzień. Jeśli pH gleby było 5, to nie jesteśmy w stanie wyprowadzić tego w ciągu roku. Ale jesteśmy pewni, że to gospodarstwo będzie uzyskiwać pełną produktywność już po 3 latach.

Dlatego wygrani, to nie tylko ci, którzy biorą udział w programie, ale też widzowie. I nie chodzi wyłącznie o rozrywkę, ale o sporą dawkę wiedzy, która przekazana w przystępny sposób może być przydatna na niejednym rolniczym podwórku.

Oglądalność jest spora, bo w drugim sezonie odcinki programu uzyskały blisko 4 miliony wyświetleń, a kanał na Youtube zgromadził prawie 17 tysięcy subskrybentów. Kolejny sezon poprawadzą: Grzegorz Bardowski, znany z programu „Rolnik Szuka Żony”, „Kula”, youtuber z pomorskiego Powiśla i Michał Nowacki, znany jako „Rolnik Nieprofesjonalny” z Borów Tucholskich.

Ciech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *