XXII Pałuckie Targi Rolne i XV Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie

Pałuckie Targi Rolne które odbyły się w dniach 25 i 26 sierpnia 2018, to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2018 po raz drugi targi odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. K. Janickiego.

Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających.

Na XVI Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani hodowcy z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowali na wystawie drobnego inwentarza swoje króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się także liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://www.palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2018/puchary-2018.html ).

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy, Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Termin następnych targów 24-25 sierpnia 2019 roku.

fot. Remigiusz Konieczka, reporter tygodnika Pałuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *