XXI Pałuckie Targi Rolne w Żninie

XXI Pałuckie Targi Rolne oraz XV Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbyły się 19 i 20 sierpnia.

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2017 po raz pierwszy odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. Kl. Janickiego (wcześniej wystawa odbywała się nad Jeziorem Czaplem). Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających. W tym roku – jak ocenia członek komitetu organizacyjnego Marek Olejnik – gości było rekordowo dużo (znacznie więcej niż w latach poprzednich).

Na XV Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2017/puchary.html).

Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy oraz Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.

Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2017).

XXII Pałuckie Targi Rolne w Żninie i XVI Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędą się 25 i 26 sierpnia 2018 roku. Już dziś serdecznie Państwa na nie zapraszamy

Mirosława Roszak, dyrektor organizacyjny Pałuckich Targów Rolnych
fot. Remigiusz Konieczka, tygodnik Pałuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *