XVII Ogólnopolskie Dni Owada

Pod hasłem „Sześcionożni przyjaciele” w dniach od 8 do 10 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 54) odbywać się będą XVII Ogólnopolskie Dni Owada.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Dodatkowo zobaczyć będzie można  rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Na najmłodszych będzie czekać wiele atrakcji –  „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, pokazy „owadziego” orgiami, a także zajęcia plastyczne- malowanie i lepienie owadów, konkursy i wiele innych. Piątek będzie dniem edukacyjnym, podczas którego odbywać się będzie wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla szkół.

Atrakcją będą świecące skorpiony oraz prezentacje smakołyków „owadziej kuchni” połączone z degustacją dla odważnych!

W sobotę w Klubie Akademickim Arka (al. 29 Listopada 50)  odbędzie się Międzypokoleniowe spotkanie Dziadków i Wnucząt pod hasłem „Nie taki owad straszny”, natomiast w godzinach wieczornych planowany jest Bal Owada, gdzie obowiązywać będą stroje o tematyce entomologicznej.

 

Więcej informacji:  https://urk.edu.pl/index/site/3357/6129

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *