XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Jubileuszowe – XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 października w Serocku pod Warszawą. Swój udział zapowiedziało wielu znakomitych gości z całego świata, wkrótce przedstawione zostaną szczegóły.

Europejskie mleczarstwo a światowa konkurencja – umowy o wolnym handlu, Brexit i jego skutki dla europejskiego mleczarstwa. To wiodące tematy, o których dyskutować będą uczestnicy XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

– Jakie będą reakcje rynku mleka po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Bariery w handlu, taryfy, cła czy kontyngenty? Co czeka te przedsiębiorstwa UE, które dziś sprzedają swoje produkty w Wielkiej Brytanii. Miedzy innymi o tym dyskutować będą eksperci z całej Europy i przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii – zachęca Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. – W tym roku będziemy gościć wyjątkowych prelegentów, którzy decydują o unijnym i światowym rozwoju rynku mleka.
Duży wpływ na przyszłość sektora mleczarskiego mogą mieć umowy o wolnym handlu. Podczas Forum przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ministerstw rolnictwa kilku krajów, eksperci i ekonomiści spróbują odpowiedzieć na szereg pytań nurtujących nie tylko prezesów spółdzielni i firm mleczarskich. Ważnym aspektem dyskusji będzie  CETA oraz  umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią.
– Na Forum porozmawiamy także o tym, jak ma wyglądać przyszłość europejskiego
i światowego mleczarstwa w nowej perspektywie. Czy era globalizacji rynku mleka przechodzi do historii? – mówi Agnieszka Maliszewska. – Poza tym polscy i unijni mleczni giganci zdradzą  tajniki wejścia na nowe rynki zbytu.

Więcej informacji na www.forum-mleczarskie.org
Polska Izba Mleka jest partnerem tegorocznego Forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *