XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

W Serocku odbyła się piętnasta, jubileuszowa edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W wydarzeniu udział wzięli Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz i Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski.

Forum, które z roku na rok gromadzi coraz większą rzeszę znakomitych gości, jest idealną okazją do omówienia tematów wielkiej wagi dla Polski, Europy i świata, m.in.: światowej sytuacji branży mleczarskiej czy promocji produktów mleczarskich w krajach trzecich.

Uczestnicy konferencji mogli podyskutować o problemach branży z osobami, które mają decydujący wpływ na politykę rolną nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej – z ministrami rolnictwa z kilku krajów, przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ekonomistami oraz innymi wybitnymi ekspertami.

Panelistami Forum byli m.in.: Phil Hogan – Komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Michel Nalet – Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA), Brigitte Misonne – Zastępca kierownika działu ds. produktów pochodzenia zwierzęcego w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Komisji Europejskiej, Jerzy Plewa – Dyrektor Generalny w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (DG AGRI) w Komisji Europejskiej.

 

 

 

KRIR, fot. KRIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *