XIX Dni Kukurydzy Skrzelew 2017 przeszły do historii

Rok obecny to trudny rok, w którym pogoda nie sprzyjała od  samego początku wegetacji i rozwojowi kukurydzy. Zimna, mokra aura nie dawała dobrej szansy na rozwój początkowy i wzrost kukurydzy, niektóre plantacje musiały być przesiane, a inne miały poważne opóźnienia. Jesień i zbiory też nie będą łatwe.

Prezentowane były poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100.  Przeprowadzono publiczny pokaz użytkowania maszyn, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający mieli możliwość porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych. Był zbór z części poletek doświadczalnych, gdzie mierzono wilgotność i plon, podając do publicznej wiadomości.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Kukurydza jest rośliną niezwykłą, kukurydza jest rośliną przyszłości – a przyszłość należy do kukurydzy. Wykorzystywana jest w wielu kierunkach na paszę – kiszonka i ziarno, doskonale wpisuje się w odnawialne źródła energii – metan i spirytus, jest również doskonałym warzywem, a w niektórych przypadkach nawet ziołem, jest też piękną rośliną ozdobną.

Imprezę odwiedziło około 11 tys. ludzi co świadczy o wysokim zainteresowaniu do zdobywania wiedzy.

Byli goście z Litwy i Ukrainy co świadczy o zasięgu naszego przedsięwzięcia. Wystawców mieliśmy około 140 . Odbyło się wiele konkursów, wręczono ponad 30 pucharów w różnych konkurencjach. Wszystkim którzy przyczynili się do wsparcia i organizacji naszej imprezy w imieniu Komitetu Organizacyjnego – DZIĘKUJĘ.

 
Tadeusz Szymańczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *