X Ogólnopolski Kongres Kobiet z dużą debatą o prawach zwierząt

W sobotę 16 czerwca w Hali Expo w Łodzi, po raz pierwszy w historii Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, odbędzie się „Centrum Zwierząt” organizowane przez Fundację Alberta Schweitzera.

W „Centrum Zwierząt” od godziny 16:30 do 20:00 będą prowadzone rozmowy o tym, dlaczego to właśnie feministki powinny walczyć o prawa zwierząt. Co łączy sytuację kobiet z sytuacją zwierząt w społeczeństwie? Gdzie spotyka się feminizm z ruchem praw zwierząt? Jakie mają wspólne wartości? Czy istnieje wspólny przeciwnik? Dlaczego poprawa losu zwierząt jest również interesem kobiet?

W kolejnych debatach będą dyskusje o tym, jak daleko posunęli się w naszym kraju myśliwi i jak z nimi wygrano. Paneliści spojrzą na walkę o zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce. Lokalne bohaterki, kobiety, które stanęły twarzą w twarz z bogatym i bezwzględnym lobby futrzarskim, opowiedzą o walce z fermami w swoich miejscowościach.

Na koniec, podczas wykładu połączonego z warsztatem, będzie można się dowiedzieć, jak w prosty i pozbawiony wielkich poświęceń sposób poprawić los zwierząt, dokonując codziennych wyborów dotyczących ubrań, kosmetyków i jedzenia.

Paneliści „Centrum Zwierząt” na X Ogólnopolskim Kongresie Kobiet: Olga Tokarczuk, Karolina Kuszlewicz, Justyna Włodarczyk, Dorota Łagodzka, Krzysztof Kwiatkowski, Karolina Skowron, Ewa Podolska, Ewa Lieder, Anna Gdula, Maja Madejska, Romana Bomba, Małgorzata Nowak, Magdalena Pyka, Malka Kafka, Magdalena Płonka, Katarzyna Konopa, Zuzanna Genderka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *