Wyniki Finału PROCAM Cup 2017

By wygrać turniej Giganci z Radymna (woj. Podkarpackie) przejechali do Wronek ponad 700 km. Po ciekawej walce Giganci zostali zwycięzcami I edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci PROCAM CUP 2017. W nagrodę już we wrześniu obejrzą mecz Reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Sześć najlepszych drużyn turniejów eliminacyjnych spotkało się podczas wielkiego finału I edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci PROCAM CUP 2017 na Stadionie we Wronkach. Fantastyczna pogoda oraz świetna atmosfera na trybunach sprawiły, iż finał rywalizacji był prawdziwym piłkarskim świętem, a emocje sięgały zenitu. Nic w tym dziwnego, bowiem stawka była ogromna, o czym mówił gość specjalny wydarzenia, były selekcjoner Reprezentacji Polski, Paweł Janas. – Cieszę się, że tylu młodych ludzi uprawia naszą wspólną, ukochaną dyscyplinę sportu. Trzymam kciuki za wszystkie zespoły, z najlepszym natomiast spotkamy się już we wrześniu na Stadionie Narodowym w Warszawie – mówił podczas otwarcia były trener kadry narodowej. Przypomnijmy, że nagrodą główną w turnieju PROCAM CUP 2017 był wyjazd na mecz Reprezentacji Polski z Kazachstanem, który odbędzie się 4 września na Stadionie Narodowym.

 Przed pierwszym gwizdkiem sędziego trudno było wskazać faworyta rywalizacji. Najlepiej spisywali się jednak gracze UKS Jedynki Aleksandrów Kujawski oraz UKS Giganci Radymno. Jak się później okazało, to właśnie bezpośredni pojedynek tych drużyn okazał się kluczowy dla losów turnieju. W czwartej kolejce zmagań Giganci Radymno pokonali zespół z Kujaw 1:0, by następnie zremisować w ostatnich sekundach z ZS Krośnice 2:2 i bez porażki zwyciężyć w I edycji turnieju PROCAM CUP 2017.

Ostatecznie na drugiej lokacie uplasowali się zawodnicy Jedynki Aleksandrów Kujawski, a na ostatnim miejscu podium ZS Krośnice. – Wszyscy jesteście zwycięzcami – mówił Piotr Żmijewski, dyrektor PROCAM podczas oficjalnej ceremonii zakończenia turnieju. – Jestem dumny, że miałem okazję przyglądać się temu turniejowi, jak również trzymam kciuki, by Wasza przygoda z piłką nożną trwała jak najdłużej – dodał przedstawiciel Sponsora Głównego Turnieju.

Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych. Najlepszymi zawodnikami turnieju uznani zostali: Marcin Kościelecki (UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – Król Strzelców – 9 bramek), Stanisław Wojtas (UKS Śrem), Igor Olszewski (AP Jonkowo-Wrzesina), Karol Chudy (ZS Krośnice) i Piotr Żurawski (UKS Giganci Radymno). Najbardziej walecznym graczem uznany został Paweł Rajzer (UKS Giganci Radymno).

Turniej finałowy we Wronkach był zwieńczeniem całego cyklu turniejów sportowych PROCAM CUP 2017 organizowanych przez firmę PROCAM wraz z partnerem turnieju firmą BASF producentem środków ochrony roślin Priaxor oraz Caryx 240 SL. W sumie w ciągu jednego miesiąca, w pięciu turniejach eliminacyjnych, udział wzięło 30 drużyn z całej Polski. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, a GIGANCI z Radymna napisali fantastyczną historię, której zwieńczeniem będzie – dla większości z nich pierwszy raz w życiu – możliwość wzięcia udziału w meczu Reprezentacji Polski, a właśnie spełnianie marzeń najmłodszych i kreowanie zasad fair – play było główną ideą turnieju PROCAM CUP 2017.
 
Klasyfikacja końcowa
UKS Giganci Radymno (4 zwycięstwa, 1 remis) – 13 pkt
UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski (4 zwycięstwa, 1 porażka) – 12 pkt
ZS Krośnice (2 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka) – 8 pkt
AP Jonkowo-Wrzesina (1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki) – 4 pkt
UKS Śrem (1 zwycięstwo, 4 porażki) – 3 pkt
UKS Orlik Poznań (2 remisy, 3 porażki)  – 2 pkt
 
Wyniki:
UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – UKS Śrem 3:1
ZS Krośnice – AP Jonkowo-Wrzesina 2:0
UKS Orlik Poznań – UKS Giganci Radymno 0:3
UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – ZS Krośnice 2:1
AP Jonkowo-Wrzesina – UKS Orlik Poznań 0:0
UKS Śrem – UKS Giganci Radymno 0:4
UKS Orlik Poznań – UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski 0:3
UKS Giganci Radymno – AP Jonkowo-Wrzesina 1:0
ZS Krośnice – UKS Śrem 2:1
UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski – UKS Giganci Radymno 0:1
UKS Śrem – AP Jonkowo-Wrzesina 0:2
ZS Krośnice – UKS Orlik Poznań 2:2
AP Jonkowo-Wrzesina – UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski 1:3
UKS Giganci Radymno – ZS Krośnice 2:2
UKS Orlik Poznań – UKS Śrem 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *