Wsparcie działań proeksportowych polskich szkółkarzy

W Niemczech miała miejsce 38. edycja International Plant Fair IPM ESSEN. Te największe na świecie targi dedykowane produkcji i technologii ogrodniczej zgromadziły 1538 wystawców z 46 krajów. W wydarzeniu wzięło udział 54 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów.

Od kilkunastu lat w targach IPM ESSEN biorą udział polscy szkółkarze, prezentując szeroką ofertę wysokiej jakości materiału szkółkarskiego zdobnego i owocowego, który ze względu na wysoką mrozoodporność jest towarem konkurencyjnym i cenionym przez odbiorców nie tylko europejskich, ale też z innych krajów świata. Szkółki zaprezentowały się na stoisku narodowym, zorganizowanym przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

W ramach działań promocyjnych zorganizowano także konferencję prasową, podczas której dziennikarze z kluczowych europejskich magazynów branżowych uzyskali najnowsze informacje dotyczące polskiego szkółkarstwa, oferty roślinnej oraz polskich odmian, targów „Zieleń to Życie”, a także „Katalogu Szkółek 2020”.

Po konferencji odbyło się spotkanie networkingowe przy dźwiękach muzyki na żywo, połączone z degustacją polskiej żywności wysokiej jakości.

 

 

 

KOWR, fot. KOWR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *