Wnioski na małe przetwórstwo spływają do ARiMR

Łącznie 300 wniosków o dofinansowanie inwestycji w tzw. małe przetwórstwo zarejestrowano dotychczas w ARiMR w zakończonym 1 marca naborze. Do Agencji wpływają jeszcze wnioski złożone przez rolników za pośrednictwem poczty – informuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

Rolnicy, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa, złożyli 162 wnioski. Z kolei 138 wniosków złożyli rolnicy prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego. Dla pierwszej grupy rolników limit wsparcia wynosi do 500 tys. zł, dla drugiej – do 100 tys. zł.

Ostateczna liczba rolników, którzy ubiegają się o takie wsparcie, będzie znana, gdy do Agencji dotrą również wnioski przesłane pocztą.

Pomoc w ramach  „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój”, finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

W tym roku rozszerzono grono osób, które mogły skorzystać z takiego wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *