Wkrótce Polski Kongres Rolniczy online

W dniach 14-15 stycznia 2021 odbędzie się pierwsza edycja Polskiego Kongresu Rolniczego. Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formule online, ale emocji nie zabraknie. Podczas Kongresu przeprowadzona zostanie bowiem debata pt. „Polski producent w służbie polskiemu rolnikowi”.

Polski Kongres Rolniczy to nowe wydarzenie dla przedstawicieli sektora rolniczego, organizowane przez Grupę MTP, podczas którego omówione zostaną tematy z zakresu rolnictwa 4.0, gospodarowania w warunkach niedoboru wody, Zielonego Ładu, ekonomiki płodów rolnych czy sposobów na wsparcie sprzedaży w Internecie. Przedstawią je eksperci z instytucji i firm związanych
z rolnictwem. W Kongresie wystąpi również Pani Halina Szymańska – Prezes Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, która poprowadzi prelekcję pt. „Portal IRZPlus, Mobilna ARiMR, program „Komputer dla dziecka rolnika” oraz aktualne nabory PROW 2014-2020”. W ramach tego wystąpienia omówione zostaną nowoczesne rozwiązania dla rolników, w tym portal IRZplus, który pozwala posiadaczom na przesyłanie zgłoszeń bezpośrednio do systemu IRZ bez konieczności wychodzenia
z domu, a także prace nad mobilną aplikacją na smartfony przeznaczoną dla rolników. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumuje również program dot. dofinansowania zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej oraz trwające nabory wniosków w ramach PROW 2014-2020.

Na uwagę, w programie Polskiego Kongresu Rolniczego, zasługuje w szczególności planowana drugiego dnia kongresu debata, w której udział wezmą przedstawiciele czołowych firm produkujących sprzęt rolniczy. Dyskusja będzie poświęcona m.in. współpracy na linii producent – rolnik i inne podmioty. Zaproszeni gości zostaną zapytani o to jak firma, którą reprezentują, kształtuje współpracę z rolnikami celem stworzenia optymalnego sprzętu i z jakiego wsparcia korzysta ze strony ośrodków badawczych, uczelni technicznych. Uczestnicy debaty przedstawią także swoją wizję przyszłości polskiego rolnictwa. Poruszony zostanie również temat technologii 4.0 w rolnictwie.

MTP, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *