Winter Star Horse Auction

Promocja i wsparcie polskiej hodowli, to najważniejsze cele organizowanej na Torze Służewiec zimowej aukcji koni. 7 grudnia br. odbędzie się Winter Star Horse Auction, podczas której do licytacji wystawionych zostanie 56 wyścigowych koni pełnej krwi angielskiej i arabskich czystej krwi ze stadnin państwowych, jak również prywatnych hodowli.

W konferencji prasowej prezentującej wydarzenie wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślał, że hodowla koni w państwowych stadninach rozwija się.

– Ta hodowla ma się dobrze i po udanym sezonie proponujemy aukcję koni. Te które nie zostaną sprzedane będą wystawiane na kolejnych aukcjach a nie z wolnej ręki – zapowiedział szef resortu.

– Chcemy zaproponować, aby w kluczowych stadninach utworzyć roczne stypendia dla najlepszych absolwentów wydziałów zootechniki, którzy będą mogli bliżej zapoznać się z programami hodowlanymi i funkcjonowaniem stadnin. To pozwoli zbudować przyszłą kadrę fachowców – zapowiedział minister.

Szczegóły Winter Horse Stars Sale przedstawił prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk.

– Zamiast aukcji w poszczególnych stadninach będzie aukcja skumulowana różnych koni. To będzie promocja wyścigów różnych ras końskich – poinformował prezes Chalimoniuk.

Aukcja Winter Star odbędzie się na Torze Służewiec w sobotę 7 grudnia. Na licytację zgłoszono 56 koni, z czego znakomita większość to konie wystawione przez prywatnych hodowców.

Będę to także okazja do uhonorowania i podsumowania sezonu wyścigowego w Polsce, który odbywał się w tym roku na torach w Warszawie i we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *