Wieś jak malowana – konkurs

Startuje druga edycja dożynkowego konkursu KRAMP „Wieś jak malowana”. W 2020 roku udział wzięło prawie 250 wsi z całej Polski. Jak będzie w tym roku?

Kombajn, staropolskie gospodarstwo, zwierzęta – a to wszystko… ze słomy. Tak się świętuje dożynki w Polsce – z wyobraźnią i talentem, którego podczas zeszłorocznej edycji konkursu uczestnikom nie brakowało. – „Wieś jak malowana” jest zabawą, w której wspólnie celebrujemy dożynki i nagradzamy najpiękniej przystrojone wsie lub baloty. Wiemy jak ważne dla rolników są rodzina, tradycje oraz poczucie wspólnoty. Konkurs jest odzwierciedleniem tych wartości, dlatego tak nas cieszy sukces pierwszej edycji – wyjaśnia Monika Leksowska z firmy KRAMP.

Pobierz obrazki

W ubiegłym roku główną nagrodę, duży plac zabaw dla dzieci zdobyła Wola Miłkowska z województwa łódzkiego. Jej mieszkańcy stworzyli słomiany kombajn rzeczywistych rozmiarów, w którym nawet znalazło się oświetlenie! – Polskie wsie są zawsze pięknie przystrojone na dożynki, więc byliśmy spokojni o wysoki poziom prac. Ale nie spodziewaliśmy się, że wpłyną do nas aż 223 zgłoszenia – mówi Leksowska.Tegoroczna edycja konkursu, przypadająca na obchody 70-lecia istnienia firmy KRAMP, rozpocznie się 15 sierpnia. Zadaniem konkursowym będzie wspólne ozdobianie wsi lub balotów przez reprezentację mieszkańców liczącą od 2 do 10 osób oraz przesłanie zgłoszenia ze zdjęciami pracy na stronie www.kramp-dozynki.pl do 30 września. Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku.
Pobierz obrazki

Zwycięska drużyna otrzyma ufundowany przez KRAMP duży plac zabaw dla swojej wsi. Uroczyste otwarcie poprowadzą Ania i Grzegorz Bardowscy, popularna para rolników, gwiazdy programu TV „Rolnik szuka żony”. Dodatkowe nagrody, bony o wartości 1000 zł do sklepów sieci GRENE (należącej do organizatora konkursu), powędrują do autorów wyróżnionych prac.


Kramp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *