Warsztaty polowe PROCAMu

Trwają wiosenne Warsztaty Polowe PROCAM, które cieszą się zainteresowaniem rolników mimo trudnych warunków pogodowych. Ich celem jest szkolenie zainteresowanych klientów w zakresie zagadnień dotyczących m.in. ochrony form ozimych rzepaku oraz pszenicy. Plantatorzy mogą również poznać wiele informacji na temat aktualnych problemów fitosanitarnych w ich uprawach oraz dowiedzieć się w jaki sposób im przeciwdziałać. Doradcy PROCAM przedstawiają programy zabiegów herbicydowych, fungicydowych oraz insektycydowych, które są najskuteczniejsze i poparte testami w polskich i zagranicznych ośrodkach badawczych.

Agronomowie zwracają również szczególną uwagę rolników na potrzebę szczegółowej analizy faz rozwojowych roślin, ich obsady, a także ilości szkodników w naczyniach sygnalizacyjnych oraz optymalnego czasu wykonywania zabiegów. Dzięki współpracy z firmami badawczymi, goście mogą również zapoznać się z działaniem preparatów wspomagających opryskiwanie oraz z narzędziami do profesjonalnego badania odczynu pH gleby i wody.

Uczestnicy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM, za obecność na Warsztatach Polowych otrzymują wpisy do Indeksów, które otrzymali na początku roku na Zimowych Konferencjach Agrotechnicznych.
Spotkania odbywają się na polach w różnych rejonach Polski i są organizowane przez agronomów z oddziałów terenowych firmy, a ich terminy i dokładne miejsca są ustalane na bieżąco w oparciu o zmieniającą się prognozę pogody na danym terenie.

Do tej pory odbyły się spotkania między innymi w:
– gospodarstwie Rolnym Danuty i Janusza Mossakowskich w miejscowości Chełchy Kmiece w powiecie makowskim – organizatorami byli agronomowie oddziału Ciechanów
– miejscowości Rejowiec – organizatorami byli agronomowie oddziału Lublin
– Kisielicach – organizatorami byli agronomowie oddziału Kwidzyn
– gospodarstwie panów Władysława, Leszka i Radosława Sroka w Chlebówce koło Nowego Stawu — organizatorami byli agronomowie oddziału Nowy Dwór Gdański
– Złotorii w GR Pogorzelski Piotr – organizatorami byli agronomowie oddziału Białystok
– GR w Tarnowcu – organizatorami byli agronomowie oddziału Budzyń
– Krąpielu na polach Państwa Pędziwiatrów – organizatorami byli agronomowie oddziału Stargard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *