Warsztaty kulinarne z Kotem Mleczysławem

Na początku tygodnia odbyły się Mikołajkowe Spotkania z Kotem Mleczysławem zorganizowane przez Polską Izbę Mleka. W mikołajkowym przyjęciu wzięli udział uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych, które zgłosiły się do programu „Mamy Kota na Punkcie Mleka” sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka. Celem tego programu jest zmiana nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży oraz promowanie spożycia mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie.

Podczas 2-dniowego spotkania w warsztatach wzięło udział ponad 80 dzieci z czterech Szkół Podstawowych. Każdego dnia warsztatów, dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które wspólnymi siłami przy pomocy prowadzącej nauczyły się przygotowywać pyszne smakołyki świąteczne. W czasie warsztatów, każda z czterech grup wykonała dwa rodzaje pierożków oraz rozgrzewający sok jabłkowy z aromatycznymi, korzennymi dodatkami. Na deser dzieci przygotowały mocno czekoladowe muffiny, z których powstały wesołe renifery świętego Mikołaja. Przyjęcie urozmaicono konkursem, w którym dzieci otrzymały liczne nagrody. Kot Mleczysław również pamiętał o małych uczestnikach i rozdał wszystkim miłe upominki.

Warsztaty kulinarne poprowadziła białostocka restauratorka i blogerka kulinarna, pasjonatka zdrowego odżywania oraz pieczenia różnego rodzaju słodkości – Paulina Korol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *