„Warsztaty Dyniowe” w Warszawie

Ogród Małych Przyjemności” przy ulicy Sytej 139 w Warszawie urzeczywistnił potencjał rekreacyjny warszawskiego Wilanowa. Interesujące propozycje sobotnio-niedzielne zachęciły mieszczan do aktywności na terenie pomysłowo wkomponowanym w krajobraz dużego miasta. Można było kupić nie tylko dynie, potrawy z dyni ale również doznać wielu cennych wrażeń i odpocząć.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Oferta wypoczynku, której centralnym punktem jest prezentacja jakości użytkowej dyni oraz prezentacja jej walorów organoleptycznych w czasie jesiennego pikniku rodzinnego, przyczyniła się do odkrycia nowatorskiego rozwiązania handlowego. Oferta dla mieszczan spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Okazuje się, że dzieci mieszkające w mieście żywo interesuje kontakt bezpośredni z produkcją warzywniczą i hodowlą zwierząt. Dodatkowo należy podkreślić potrzebę kontaktu najmłodszych ze zwierzętami gospodarskimi. Wiele zabawy mieli dorośli obserwujący dzieciaki i przysłuchujący się dziecięcym komentarzom podczas karmienia kóz w zagrodzie. Można śmiało stwierdzić, że akcja ta w pełni wyczerpuje funkcje edukacyjne, dydaktyczne i wychowawcze, ponieważ uczy poszanowania pracy i prezentuje możliwości zastosowania dyni w domowym żywieniu, zdrowym żywieniu.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia

Efektem tej sezonowej propozycji jest konkurs klasowy ogłoszony w Zespole Szkół nr 1 Im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim, którego celem jest promocja przetwórstwa warzywnego oraz aktywizacja młodzieży szkolnej dojeżdżającej na naukę w Warszawie z okolicznych wiosek.

Okazuje się, że dynia może mieć istotne znaczenie promujące efekty działalności rolniczej nawet w mieście stołecznym Warszawa. Warsztaty potrwają jeszcze kilka tygodni.

mgr inż. Małgorzata T. Goliasz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *