Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych na Mazurskim Agro-Show

Expo Mazury S.A. we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników organizuje w dniach 10-11 lutego 2018 r. w Ostródzie Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Wystawa jest współfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Ważnym gościem Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister weźmie udział w konferencji prasowej (10.02.2018, godz. 10:00) oraz oficjalnym otwarciu wystawy, spotka się ponadto z przedstawicielami branży i instytucji działających na rzecz rolnictwa w rejonie Warmii i Mazur, porozmawia z rolnikami o aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie.

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to możliwość obejrzenia ponad setki najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Podczas otwarcia Wystawy zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złote odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podczas Wystawy odbędzie się także budzący niezwykłe emocje konkurs „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentują dorobek hodowlany swoich rodziców.

W tym samym miejscu i czasie na terenie Expo Mazury odbędzie się również czwarta edycja Mazurskiego Agro Show, wydarzenia, podczas którego zostaną zaprezentowane krajowe i zagraniczne marki urządzeń i maszyn rolniczych oraz będą obecni wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu. Organizatorem Mazurskiego Agro Show jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *