W trosce o dzieci dołącz do programu „Mamy kota na punkcie mleka”

Wiek szkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia.

Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć m.in. produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj orzechów, nasion strączkowych, a także zdrowych tłuszczów roślinnych. Istotne jest także uwzględnienie wody, aktywności fizycznej oraz ograniczenie soli. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama produktów mlecznych jak: mleko, jogurt, maślanka, kefir, sery białe i żółte, które stanowią prawdziwą bombę witaminowo-mineralną złożoną z wapnia, magnezu, potasu, witamin z grupy B, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) zapewniających prawidłowy rozwój  fizyczny i psychiczny dziecka. Ponadto produkty mleczne są źródłem łatwo przyswajalnego białka.

Przypominamy o kolejnym, rozpoczętym roku ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka” realizowanego przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały 2018 rok, a udział w nim jest bezpłatny. Do udziału zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe (klasy I-III), które uczestniczyły w programie w zeszłych latach, jak również zapraszamy gorąco nowe szkoły, które chciałyby wprowadzić program do swojej placówki. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem – jak również wiele innych atrakcji.

Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl z zakładki dołącz do nas, wypełnić ją i odesłać na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *