W sprawie opłaty kaucyjnej za oleje

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w poinformowało, że prowadzone są prace związane z przygotowanie finalnej wersji zmiany przepisów w zakresie gospodarowania zużytymi olejami i związanej z nim dodatkowej opłaty kaucyjnej, ponadto przekazało do wiadomości co następuje:

– Analizujemy w tym momencie m.in. przekazane uwagi przedsiębiorstw zajmujących się obrotem produktami smarowymi/olejowymi, a także analizujemy wpływ pandemii COVID-19 na nasz projekt, m.in. w zakresie wprowadzenia kwestii ew. opłaty kaucyjnej (depozytowej). Analizowane są także szczegóły organizacyjne i techniczne związane z praktycznym wdrożeniem ww. rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu wszystkich podmiotów, którzy mają do czynienia z obrotem produktami smarowymi i olejem opadowym. Dodatkowo zaznaczam, że z uwagi na istotność planowanej legislacji, przyjęcie projektu przez Rząd, a następnie parlament, przyjęcie przedmiotowej regulacji, będzie poprzedzone szerokimi konsultacjami publicznymi, w tym z udziałem branży.
Zakończenie prac nad projektem i przekazanie projektu do konsultacji publicznych jest obecnie wstępnie planowane w III kwartale obecnego roku – poinformował minister.

KRIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *