W Nowej Sarzynie powstanie park przemysłowy

W Nowej Sarzynie powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny. Powierzchnia parku, w którym lokum znajdą firmy przede wszystkim z branży chemicznej, wyniesie ponad 74 ha.

W podrzeszowskiej Jasionce podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia Parku Przemysłowo-Technologicznego Nowa Sarzyna. List podpisali burmistrz miasta Andrzej Rychel i prezes Ciech Sarzyna Mariusz Grelewicz.

Burmistrz podkreślił, że powstanie parku będzie miało ogromny wpływ na rozwój nie tylko gminy, ale całego regionu. „Dołożę wszelkich starań, aby nasza wspólna inicjatywa – miasta i firmy Ciech – służyła rozwojowi Nowej Sarzyny oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na nasze wsparcie i dobrą współpracę” – dodał Rychel.

Natomiast prezes Ciech Sarzyna Mariusz Grelewicz powiedział, że park powstanie na terenie należącym do firmy. „Jesteśmy właścicielem 500 ha, ale wykorzystujemy tylko 100 ha. Chcemy więc częścią niewykorzystanego obszaru podzielić się z miastem oraz z inwestorami. Samorząd otrzyma od nas 10 ha za symboliczną złotówkę” – zapowiedział.

Grelewicz podkreślił, że tereny parku jest doskonale przystosowany do prowadzenia działalności przemysłowej; jest wyposażony w niezbędną infrastrukturę techniczną ma dostęp m.in. do pary, gazu, prądu, wody i kanalizacji przemysłowej. „Jest tam wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia działalności, szczególnie działalności chemicznej” – dodał.

Prezes Ciech Sarzyna przypomniał, że w bezpośrednim sąsiedztwie firmy już jest ulokowanych ok. 20 podmiotów. „Nie ukrywamy, że dla nas najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli park przyciągnie naszych dostawców lub odbiorców. Na to liczymy, powołując park technologiczny” – stwierdził Grelewicz.

Podpisanie listu miało miejsce w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, który prowadzony jest przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego (RARR). Prezes RARR Mariusz Bednarz powiedział, że agencja będzie pomagała w szukaniu inwestorów dla nowego parku technologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *