Valtra zdobywcą iF Design Award

IF Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie. Valtra G135 zwyciężyła w kategorii Pojazdy za design produktu.

Najnowsza Valtra serii G, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, nadal cieszy się uznaniem. G135 to jedyny ciągnik, który został nagrodzony w tegorocznym konkursie if Design Award. Członkowie jury pochwalili model G135 jako najlepszy zestaw w swojej kategorii. Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła także nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot: Seria nagród Product Design dla tego samego modelu G135.

Jury uznało G135 za szczególnie innowacyjny model w dziedzinie projektowania, który wyróżnia się z tłumu wspierając markę Valtra. Valtra serii G to mały gigant, kompaktowy ciągnik wielofunkcyjny, który można bez wysiłku wygodnie obsługiwać podczas wykonywania zadań. Seria G łączy w sobie kompaktowe rozmiary ze zwinnością i nowoczesnym designem. To także doskonały ciągnik do prowadzenia prac z ładowaczem czołowym. Jury doceniło jednocześnie łatwość obsługi ciągnika.

Zaraz po premierze w 2020 roku seria G otrzymała tytuł Ciągnika Roku 2021. Kabina ciągnika wyróżnia się również innym nagradzanym projektem; chodzi o podłokietnik Valtra SmartTouch, który wcześniej uhonorowano nagrodami Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

Zwycięzców iF Design Award wybiera międzynarodowe jury składające się z 98 wybitnych ekspertów w dziedzinie projektowania. Tegoroczny konkurs przyciągnął 9509 zgłoszeń z 52 krajów.

Valtra, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *