Valtra wspiera francuski projekt CoFarming Tour

Rok 2020 spowodował odwołanie targów rolniczych i innych wydarzeń, które umożliwiały nam spotykanie się z rolnikami i profesjonalistami oraz utrzymywanie z nimi bliskich relacji. Przez te zmiany świat musiał się przeobrazić i znaleźć nowe sposoby utrzymywania kontaktów. Ale świat rolnictwa się nie zatrzymał. Podmioty i osoby zawodowo związane z rolnictwem dalej żywią naszą planetę, tak jak robiły to zawsze. Z potrzeby zapewnienia komunikacji i wyjaśnienia opinii publicznej, jak rolnicy zapewniają pożywienie całej populacji, zrodziła się świetna inicjatywa, polegająca na spotkaniach z rolnikami i przygotowaniu treści, które wytłumaczą społeczeństwu tę kwestię.

Czy mógłby być lepszy sposób realizacji tego celu niż podróż po Francji na ciągniku w ramach projektu CoFarming Tour? Popularny francuski youtuber o nicku „Thierry, agriculteur d’aujourd’hui” spędzi pięć tygodni 2021 roku przemierzając francuskie drogi na ciągniku Valtra G135 i odwiedzając gospodarstwa rolne, szkoły, podmioty sektora rolnego, instytucje publiczne, dilerów maszyn rolniczych i inne miejsca, by spotkać się z profesjonalistami i z nimi porozmawiać. Głównym celem wyprawy jest promocja innowacji rolniczych, pozytywnych inicjatyw i różnorodności francuskiego rolnictwa, a także przedstawienie opinii publicznej różnych rozwiązań i technik rolniczych.

Projekt organizuje stowarzyszenie start-upów rolniczych CoFarming oraz Thierry Bailliet, influencer i youtuber prowadzący kanał o rolnictwie. Wyprawa składa się z pięciu etapów. Pierwszy z nich rozpoczął się w weekend w Paryżu, a teraz trasa poprowadzi Thierry’ego i ciągnik G135 aż do Bretanii.

Chcemy towarzyszyć Thierry’emu i stowarzyszeniu CoFarming w projekcie CoFarming Tour, by zademonstrować klientom i wszystkim rolnikom we Francji nasze stałe zaangażowanie w rolnictwo. Bliskie kontakty z klientami są naszym głównym celem, szczególnie w nowej erze, w której żyjemy – mówi Alexandre Chantrelle, Dyrektor ds. handlowych i marki w firmie Valtra France.

Pierwszy etap wyprawy:

sobota, 27 lutego 2021 r.: Rozpoczęcie projektu CoFarming Tour w Paryżu
niedziela, 28 lutego 2021 r. – wtorek, 2 marca 2021 r.: okolice Orleanu
wtorek, 2 marca 2021 r. – sobota, 6 marca: Bretania

Valtra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *