Valtra świętuje 70. rocznicę

Firma Valtra kończy w 2021 roku 70 lat i zamierza świętować swoją rocznicę na różne sposoby i przez cały rok. Siedemdziesiąt lat temu koncentrowano się na mechanizacji rolnictwa, natomiast dzisiaj punkt ciężkości przesunął się na poprawę bezpieczeństwa pracy, rozwój gospodarstw rolnych i sukces przedsiębiorstw wiejskich.

– Postęp, który rozpoczął się 70 lat temu, wciąż trwa i nabiera tempa. Stworzyliśmy już piątą generację ciągników. Teraz nasi klienci oczekują od firmy Valtra inteligentnych rozwiązań. Realizujemy duże inwestycje w naszej fabryce w Suolahti w Finlandii. Właśnie uruchomiliśmy nowe centrum logistyczne, a tego lata rozpocznie się budowa nowej lakierni – mówi dyrektor zarządzający Jari Rautjärvi.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Valtra, znana dawniej pod nazwą Valmet, rozpoczęła seryjną produkcję ciągników w 1951 roku w Jyväskylä w Finlandii. Pierwszym modelem był Valmet 15, który, jak sama nazwa wskazuje, miał 15 koni mechanicznych i został zaprojektowany tak, aby zastąpić konia w małym gospodarstwie.

Co nas czeka w najbliższym czasie? Nowe regulacje, na przykład Europejski Zielony Ład, globalne standardy środowiskowe oraz zmiany warunków pogodowych i rolnych stawiają przed rolnikami nowe wyzwania. – Czynniki takie jak zmniejszenie zużycia nawozów i oprysków oraz potrzeba poprawy produktywności gleby stymulują rolnictwo precyzyjne, które z kolei poprawia rentowność. Rolnicy potrzebują inteligentnych maszyn i bezproblemowego transferu danych pomiędzy maszynami a oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem. Rozwiązania firmy Valtra – takie jak SmartTouch, automatyczne prowadzenie Valtra Guide i usługi inteligentnego rolnictwa takie jak Valtra Connect – pomagają rolnikom osiągnąć te cele – wyjaśnia Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu. – Udział inteligentnych rozwiązań szybko rośnie, a Valtra stoi na czele tego ruchu – dodał.

Aby uczcić swoją 70. rocznicę, Valtra wyprodukuje 70 specjalnie wyposażonych ciągników „Limited Redition”. Te rocznicowe modele są dostępne w serii T (od T174e do T254) i będą sprzedawane na całym świecie.

Specjalnie wyposażone jubileuszowe modele wykończono metalicznym lakierem w kolorze głębokiej czerwieni przypominającej o korzeniach firmy Valtra sprzed 70 lat. Kolor czerwony przewija się również w detalach ciągnika, w tym w szwach skórzanej tapicerki i w oświetleniu wnętrza. Jubileuszowy model zdobią czarne felgi i plakietka z nazwą „Limited Redition”.

Valtra, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *