Valtra przechodzi na stuprocentowo odnawialne paliwo do ciągników.

Valtra jest pierwszą na świecie fabryką ciągników rolniczych, która zaczęła stosować do pierwszego rozruchu wszystkich nowych ciągników odnawialny olej napędowy Neste MY.

W rezultacie, każdego roku ok. 700 000 litrów paliwa kopalnego (oleju napędowego z ropy naftowej) do silników wysokoprężnych będzie zastępowane 100-procentowym paliwem odnawialnym.
Valtra jest jednym z liderów światowej produkcji ciągników rolniczych. Gdy ciągnik schodzi z linii produkcyjnej, jego zbiornik po raz pierwszy jest napełniany paliwem. Od marca tego roku zarówno wszystkie nowe ciągniki Valtra, jak również wózki widłowe pracujące w fabryce, będą zalewane odnawialnym paliwem Neste MY.

„W dzisiejszych czasach ważne jest, aby pokazać naszym klientom, że podejmujemy zdecydowane działania w zakresie ochrony środowiska. Firma Neste MY oferuje nam prosty sposób na osiągnięcie celu w tym zakresie. Zmiana jest istotna, ponieważ nasza firma zużywa bardzo duże ilości oleju napędowego”, twierdzi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu firmy Valtra. Paliwo Neste MY jest produkowane w 100% z odpadów odnawialnych, dzięki czemu emituje do 90 procent mniej gazów cieplarnianych w porównaniu do paliw kopalnych. Dzięki zastosowaniu tego paliwa odnawialnego redukcja emisji odpowiada usunięciu na rok z naszych dróg prawie 560 samochodów lub jest równoważne około 46 000 godzin pracy ciągnika bez emisji spalin.
Jakość nowego paliwa odnawialnego jest na najwyższym poziomie, a jego właściwości do rozruchu zimnego silnika są wystarczające nawet dla warunków arktycznych. Paliwo odnawialne może być używane w ciągnikach i wózkach widłowych bez żadnych dodatków i bez konieczności wprowadzania zmian w obecnie stosowanych silnikach.
„Środowisko jest bardzo ważne dla naszych klientów, którzy tradycyjnie wspierają wartości ekologiczne. Starają się oni stale dokonywać najlepszych wyborów i bez wątpienia stawiają na pierwszym miejscu odpowiedzialność również przy wyborze marki ciągnika”, dodaje Lehikoinen.

Dzięki stosowaniu paliw Neste MY, Valtra wzmacnia swoją rolę jako odpowiedzialny i innowacyjny producent. Każdy nowy ciągnik Valtra będzie dostarczany klientom z paliwem przyszłości – odnawialnym w 100-procentach, które jest uzyskiwane zgodnie z zasadami recyklingu, a część surowców pochodzi od rolników – klientów Valtry.
Dziewięć na dziesięć nowych ciągników produkowanych w fabryce Valtra jest eksportowanych do ponad 75 krajów na całym świecie.
„To pokazuje nasze zaangażowanie w gospodarkę odpadami i otwartość na innowacje. Jesteśmy przekonani, że przesłanie to jest bardzo atrakcyjne dla naszych docelowych odbiorców, niezależnie od tego, czy są w Finlandii, Japonii czy w Chile”, podsumowuje Lehikoinen.
„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy pomóc firmie Valtra zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z ich ciągników w ponad 75 krajach. Paliwo Neste MY można z powodzeniem stosować na całym świecie i przez cały rok, ponieważ może ono wytrzymać temperatury do -34°C. Jego właściwości przechowywania są również doskonałe”, mówi Mika Hyötyläinen, wiceprezes ds. marketingu i usług Neste.
Valtra dostarcza paliwo odnawialne Neste MY do ponad 75 krajów na całym świecie – pierwsze napełnienie zbiornika w każdym nowym ciągniku.
Odnawialny olej napędowy Neste MY jest klasyfikowany jako hydrorafinowany olej roślinny (HVO) i nie należy go mylić z tradycyjnym biodieslem (FAME). Paliwo produkcji Neste MY jest produktem najwyższej jakości i może być stosowane bez domieszek lub w dowolnym stosunku mieszania we wszystkich silnikach wysokoprężnych.
Źródło: Valtra
Opracowała: Jolanta Malinowska-Kłos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *