Valtra ponownie zdobywa Nagrodę Red Dot Design 2017

Nowe podłokietniki Valtra SmartTouch zaprezentowane w Paryżu w lutym zdobyły Nagrodę Red Dot Design 2017, podczas gdy czwarta generacja traktorów Valtra serii N otrzymała wyróżnienie w tym samym konkursie. Tegoroczne nagrody to kontynuacja sukcesu Valtry w najsłynniejszym i najbardziej prestiżowym na świecie konkursie projektowym.

W ubiegłym roku ciągnik Valtra serii T4 zdobył nagrodę Red Dot Design 2016. „ Nagrody Red Dot Design 2017 doskonale pokazują, że przyjęcie wzornictwa przemysłowego jako podstawy sukcesu prowadzi do osiągania wysokich wyników. Sukces podłokietników Valtra SmartTouch jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ w ostatnich latach skupiliśmy się w szczególności na użyteczności oraz satysfakcji użytkownika, a naszym celem było dostarczanie realnych korzyści klientom podczas ich codziennej pracy, ” mówi Jari Rautjärvi, VP, Brand Lead, Valtra.
 
Nowe podłokietniki Valtra SmartTouch oraz interfejs użytkownika są przełomowe patrząc pod kątem łatwości obsługi. SmartTouch to kulminacja naszych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Wszystkie przełączniki podłokietnika SmartTouch są ułożone w logicznym porządku i znajdują się w zasięgu ręki. Szczególny nacisk położyliśmy na ergonomię, komfort użytkownika, łatwość obsługi i prostotę. Poszczególne materiały zostały odpowiednio dobrane tak, aby spełniać swoje zadania i wspierać odpowiednie funkcje urządzenia.

„W ostatnich latach byliśmy świadkami niesamowitego sukcesu firmy. Seria N i T zdobyły liczne nagrody, a w tym roku nowy traktor serii A4 został okrzyknięty Maszyną Roku 2017 w swojej kategorii podczas targów SIMA w Paryżu. Przyznane ostatnio nagrody Red Dot Design 2017 dowiodły raz jeszcze, że wzornictwo przemysłowe można wykorzystać, aby wydobyć potencjał najnowszych technologii z uwzględnieniem czynnika ludzkiego, zgodnie z potrzebami klienta ”, mówi Kimmo Wihinen, odpowiedzialny za wzornictwo przemysłowe oraz doświadczenia użytkowników w Valtrze.

W tym roku w konkursie Red Dot wzięło udział ponad 5500 produktów z 55 krajów. Panel jury składał się z 40 międzynarodowych ekspertów w dziedzinie projektowania. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Teatrze Aalto w Essen w Niemczech 3 lipca.

Valtra jest światową marką koncernu AGCO. Ostatnie nagrody otrzymane przez Valtrę są potwierdzeniem solidnej bazy i podstaw firmy do zorganizowania własnego konkursu wzornictwa, który ogłoszono w lutym podczas Targów SIMA w Paryżu. Konkurs Wzornictwa Valtry rozpoczyna się wiosną i jest skierowany do studentów, indywidualnych projektantów oraz biur projektowych na całym świecie. Celem konkursu jest poznanie wizji projektantów na temat ciągnika przyszłości oraz sposobu, w jaki może on podnieść wydajność rolnictwa będąc jednocześnie maszyną przyjazną dla środowiska. Wyłonione zostaną trzy najlepsze propozycje, a wręczenie nagród odbędzie się 31 maja 2017 r. Zasady konkursu można znaleźć na stronie www.valtra.com/designchallenge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *