Valtra – ciągniki dla każdego

Pierwsze nowe ciągniki VALTRA-VALMET pojawiły się na polskim rynku już 20 lat temu.

Valtra, jako placówka fabryczna, na polskim rynku jest już 15-ty rok, ale pierwsze nowe ciągniki VALTRA-VALMET pojawiły się na naszym rynku już 20 lat temu. Początkowo sprzedaż realizowana była wg modelu fińskiego, czyli bezpośrednio do klienta końcowego. Podobnie było z serwisem. Dalszy rozwój rynku spowodował potrzebę zapewnienia bliskości obsługi, stąd zmiana modelu sprzedaży oraz serwisu, a 10 lat temu początek budowy sieci dealerskiej. Towarzyszył temu ciągły proces rozwoju i doskonalenia obsługi Klienta. Specjalizacja zespołu VALTRA, ukierunkowana wyłącznie na ciągniki, pozwala zapewnić profesjonalny serwis dla klienta końcowego. Zmiany struktury organizacyjnej i poszerzenie oferty o inne produkty AGCO w roku 2017, tylko pozytywnie wpłynęły na wielkość sprzedaży ciągników Valtra. Porównując wyniki rok do roku, nastąpił wzrost sprzedaży i zwiększenie udziałów w rynku o ponad 1%. VALTRA jest mocna w tym co robi – bez mała co 5-ty sprzedawany w Polsce ciągnik w zakresie mocy 150 – 200 KM to VALTRA. Niewiele mniejsza sprzedaż jest w zakresie 200 – 250 KM. Wprowadzając na rynek nową serię A, nadeszła kolej na zwiększenie znaczenia VALTRY wśród odbiorców ciągników z grupy 75 – 130 KM. Nowością prezentowaną na targach w Kielcach był najmocniejszy model tej serii, model A134, o mocy aż 130 KM. Jest to znakomite rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy potrzebują ciągnik mocny i prosty. Dla klientów o wysokich wymaganiach, ze względu na specyfikę produkcji i stosowanych technologii, firma ma całą gamę ciągników serii N – od 100 do 201 KM, w różnych wersjach i rozwiązaniach. Średniej wielkości ciągnik z tej serii, przykładowy model N134, znakomicie radzi sobie w pracach, w których większość użytkowników pracowała dotychczas ciągnikami z silnikami 6-cylindrowymi. Seria N to masywne i najmocniejsze ciągniki 4-cylindrowe! Na przykład, N134Active, to „następca” ciągników 6-cylindrowych w tym zakresie mocy – silnik o poj. 4,9l, masa 6,5 tony, rozstaw osi 2,66 m, czyli jak wcześniej w ciągniku 6-co cylindrowym, DMC – dopuszczalna masa całkowita wynosi aż 11 ton! Wprowadzenie na rynek kompletnej rodziny ciągników 4-tej generacji ze znakomitymi rozwiązaniami technologicznymi, wpłynęło też na ogromny wzrost sprzedaży serii T – ciągników z silnikami 6-cylindrowymi. Model flagowy T254Versu, wielokrotnie wyróżniany, jest m.in. zdobywcą tytułu „Tractor of the Year 2018” aż w dwóch kategoriach: „Ciągnik” oraz „Design”. Na ostatnich targach w Poznaniu – Złoty Medalista Polagra Premiery 2018. To traktor pełen mocy, aż 271 KM i wysoki moment obrotowy. Najlepsza kombinacja parametrów użytkowych w połączeniu z technologią. Do tego wszystkiego nowe centrum sterowania – VALTRASmartTouch – jak dotyk Finlandii. Wszystko w jednym miejscu, łącznie z super precyzyjną nawigacją! Prosto i mądrze, wyświetlasz tylko to czego potrzebujesz – na jednym ekranie.
Na szczególną uwagę zasługują też modele z silnikami nisko-obrotowymi EcoPower: N114-e, N154-e oraz 6-cylindrowy T174-e. Podobnie jak przed laty – rewelacyjne rozwiązanie, niosące z sobą między innymi: oszczędną eksploatację, wysoki komfort, najniższy poziom hałasu i długą żywotność silnika, a zarazem możliwość pracy w trybie Eco lub konwencjonalnym, gdy niezbędne są pełne obroty silnika.

Praca w lesie. Dla ciągników rolniczych najważniejszym segmentem jest oczywiście rolnictwo, ale dla VALTRY nie mniej ważną dziedziną jest leśnictwo. Do pracy w lesie ciągnik jest gotowy już wyjeżdżając z fabryki – bezpośrednio z linii produkcyjnej lub, jeśli jest takie życzenia klienta, ze Studia Unlimited.

Oprócz ciągników kołowych w ofercie znajdują się również agregaty prądotwórcze VALTRA o mocach 60 – 250 kVA. W zależności od potrzeb z różnymi opcjami sterowania, od prostych do w pełni zautomatyzowanych.

Ze wszystkimi produktami VALTRA można zapoznać się u dealerów oraz spotkać na planowanym cyklu pokazów polowych SmartTour.

Źródło: Valtra
Opracoawła: Jolanta Malinowska-Kłos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *