V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników

fot. David Lapetina Wikimedia.org

W sobotę 25 listopada 2017 roku odbędą się w Przysieku koło Torunia V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników. Organizatorami imprezy są: Komitet Organizacyjny Mistrzostw i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W Polskim Związku Szachowym impreza zgłoszona jest jako branżowe szachowe Mistrzostwa Polski. Pięciu najlepszych zawodników weźmie udział w finale Polski szachów branżowych.

Turniej szachowy zostanie rozegrany w jeden dzień. Od godz. 9:00 w sali gry potwierdzane będą zgłoszenia zawodników. Turniej rozpocznie się o godz. 10:00, przewidywana przerwa na posiłek około godz. 13:00, zaś uroczyste zakończenie turnieju około godz. 16:00.

W turnieju obowiązują przepisy szachowe FIDE. Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Czas gry w jednej partii szachowej wynosi 15 minut dla jednego zawodnika (1 runda 30 minut). Mistrzostwa będą sędziowane przez dwóch licencjonowanych sędziów szachowych.

W turnieju szachowym mogą brać udział wyłącznie rolnicy i dzieci z rodzin rolniczych, dlatego należy posiadać przy sobie do wglądu dokument potwierdzający tożsamość oraz ostatni odcinek płatności składek KRUS lub decyzję o podatku rolnym.

Uczestnicy zawodów otrzymają ciepły posiłek i napoje.

Opłata wpisowa do turnieju wynosi 40 zł dla osób dorosłych i 20 zł dla dzieci i młodzieży do lat 18 oraz emerytów i rencistów. Będzie ona pobierana w sali gry przed turniejem.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymają pamiątkowy dyplom. Najlepsi zawodnicy turnieju szachowego otrzymają atrakcyjne nagrody.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz wiek osoby, posiadaną kategorię szachową lub jej brak, adres pocztowy i e-mail oraz kontakt telefoniczny.

Liczba grających zawodników jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie w turnieju będzie decydować kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmują:

–    Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku
      tel. 56 611 09 04, fax 56 611 09 05

–    Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Piotr Ptaszyński
      tel. 519 640 321, e-mail: piotr_ptaszynski@o2.pl

Istnieje możliwość zgłoszenia przez stronę internetową chessarbiter, na której można zapoznać się z regulaminem turnieju i listą startową zawodników.

Źródło: http://www.kpodr.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *