Używany, jak nowy z gwarancją

John Deere wprowadza nowy program ochrony serwisowej dla maszyn używanycho nazwie „GreenShield”, który sprawi, że właściciel maszyny, który zdecyduje się na wykupienie dodatkowej ochrony, nie będzie ponosił kosztów napraw w trakcie jego obowiązywania.

Rynek używanych  maszyn rolniczych w Polsce jest bardzo stabilny a prognozy nie przewidują jego spadku w ciągu najbliższych miesięcy. Z najnowszych danych PIGMiUR z czerwca 2018r, wynika, że od początku tego roku sprzedano 9748 szt. ciągników używanych w porównaniu do 8950 szt. w roku ubiegłym. Oznacza to wzrost o prawie 9 procent. Widząc taką tendencję wzrostową, producenci maszyn rolniczych oferują dodatkowe programy, które mają zapewnić ciągłość pracy maszyny w najważniejszych okresach w ciągu roku. Jednym z takich programów jest „GreenShield” oferowany przez markę John Deere. Na czym polega?

Tarcza ochronna dla Twojej maszyny

Program GreenShield to dodatkowa ochrona serwisowa maszyny, która zapewnia klientowi bezpieczeństwo pracy i brak ponoszenia kosztów napraw w trakcie obowiązywania  ochrony.

Program obejmuje ciągniki, kombajny, sieczkarnie oraz opryskiwacze samojezdne. W przypadku ciągników do udziału w programie kwalifikują się modele nie starsze niż 5 lat, które przepracowały nie więcej niż 5000 godzin. W przypadku kombajnów, sieczkarni i opryskiwaczy, nie starsze niż 5 lat i mają przepracowane nie więcej niż 1 500 godzin na młocarni/bębnie tnącym.

Jak działa program?

W pierwszym etapie maszyna jest sprawdzana w ramach przeglądu Expert Check. Eksperci przeprowadzą szczegółową kontrolę i diagnostykę techniczną oraz ocenią podzespoły elektroniczne, hydrauliczne i mechaniczne maszyny. Ponadto, klient otrzyma wyczerpujący raport na temat jej stanu. Po przeprowadzonym szczegółowym przeglądzie, nastąpi naprawa lub wymiana naprawa zużytych podzespołów oraz części. Po tym etapie maszyna otrzyma  certyfikat „John Deere Premium Certified”, który będzie świadczył o zakwalifikowaniu sprzętu do programu GreenShield.

– Ochrona w ramach GreenShield może obejmować okres dwóch lat i dwóch tysięcy godzin w zależności od typu maszyny.. Istotne jest, aby w trakcie obowiązywania ochrony serwisowej  właściciel  maszyny dokonywał przeglądów i napraw maszyny u swojego dealera, z którym może podpisać kontrakt obsługowy– mówi Dominik Ratajczak z John Deere Polska.

Dwie opcje do wyboru

W ramach programu GreenShield dostępne są dwie opcje ochrony serwisowej do wyboru: GreenShield Power oraz GreenShield Plus. Pierwsza z nich obejmuje: jednostkę silnika, układ wydechowy z regulacją wydechu, system paliwowy, przekładnia , układ napędowy orazukład sterowania skrzynią biegów. Natomiast w skład bardziej rozbudowanej wersji z Plusem, wchodzą jeszcze systemy hydrauliczne oraz części elektroniczne.

John Deere oferuje również możliwość zakupu maszyny ze statusem „John Deere Premium Certified” w specjalnym finansowaniu JD Financial, którego programy dedykowane na maszyny używane z certyfikatem GreenShield  będą zdecydowanie atrakcyjniejsze niż finansowanie komercyjne Kilka ciągników z tym właśnie certyfikatem, będzie można zobaczyć na stoisku John Deere podczas tegorocznej wystawy Agro Show 2018, która w dniach 20-23 września odbędzie się w podpoznańskich Bednarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *