Uwaga eksporterzy do Chin

Od 1 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana zasad w eksporcie produktów rolno- spożywczych do Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wymagań dotyczących bezpieczeństwa żywności. Obowiązkowi rejestracji podlegać będą podmioty eksportujące żywność do Chin, prowadzące działalność produkcyjną i przetwórczą (eksporterzy).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stronę chińską eksporterzy wybranych towarów, którzy od 1 stycznia 2017 roku prowadzili ich eksport, mogą zostać zarekomendowani do 31 października 2021 roku przez nadzorujący organ urzędowej kontroli, a ich wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności z uniknięciem skomplikowanej procedury rejestracyjnej wynikającej z nowych przepisów.

Szczegółowe informacje dotyczące towarów, których eksporterzy mogą zostać zarekomendowani na ww. zasadach przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dostępne są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://www.gov.pl/web/gis/pilna-informacja-dla-eksporterow-zywnosci-do-chin-podlegajacych-nadzorowi-organow-pis

Właściwą w sprawach eksportu towarów pochodzenia zwierzęcego jest natomiast Inspekcja Weterynaryjna.

 

 

www.piorin.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *