Usługa DataConnect

Pierwsze bezpośrednie rozwiązanie typu „cloud- to-cloud” dla branży rolniczej.

Stworzona przez firmy CLAAS, 365FarmNet i John Deere usługa DataConnect jest pierwszym bezpośrednim, działającym niezależnie od producenta rozwiązaniem typu „cloud-to-cloud”.
Dzięki DataConnect użytkownicy mogą wybrać preferowaną platformę danych określonego producenta przy zachowaniu możliwości przesyłania danych z innych maszyn za pośrednictwem nowego interfejsu. Oznacza to, że dane są nadal dostępne w Centrum Operacyjnym John Deere, portalach CLAAS TELEMATICS lub 365FarmNet, ale mogą być wymieniane w czasie rzeczywistym między chmurami. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest to, że wszystkie niezbędne konfiguracje maszyn są dostępne w jednym systemie.

DataConnect umożliwia wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu.
Dzięki DataConnect zaangażowane firmy mogą również udostępniać spostrzeżenia na temat korzystania z komunikacji typu „cloud-to-cloud” w ramach trwających projektów Fundacji ds. Urządzeń Elektronicznych w Rolnictwie (AEF). Dlatego architekturę nowego interfejsu zaprojektowano tak, aby obsługiwała istniejące standardy przemysłu.

Źródło: John Deere Polska
Opracowanie redakcyjne: Jolanta Malinowska-Kłos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *