Reklama

Jak żyć w ocieplającym się klimacie?

W podpoznańskim Luboniu odbyła się konferencja firmy K+S poświęcona zmianom klimatu oraz nawożeniu.

.

Potas to makroskładnik, który ma wpływ na gospodarkę wodną roślin, a więc i na to, jak poradzą sobie one z suszą. Warto o tym pamiętać, bo tegoroczna, druzgocząca susza, najprawdopodobniej nie będzie ostatnią. Jako rolnicy musimy nauczyć się inaczej gospodarować w zmieniającym się klimacie, którego najważniejszymi wektorami są wzrost temperatur i spadek opadów. To oznacza, że susze będą nam towarzyszyć coraz częściej.

Zobacz fotogalerię!

Tematyką zaopatrzenia roślin w potas i magnez zajęła się dr Heike Thiel, która wykazała, że stanowi ono klucz do tego, by rośliny poradziły sobie w warunkach stresowych, np. suszy. Konkretne nawozy przedstawił Dominik Młodecki, członek zarządu K+S Polska. Spotkanie było również okazją do panelu dyskusyjnego, w którym wzięli udział rolnicy: Tomasz Putz, Łukasz Siebers i Tomasz Sobkowiak.

Gościem specjalnym konferencji był prof. Janusz Olejnik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przedstawił on wykład na temat zmian klimatu. Wszelkie modele ich dotyczące, pokazują, że temperatury rosną w coraz większym postępie, a rokrocznie notujemy coraz więcej rekordów termicznych. Co będzie dalej?


Ostatnio zmienianywtorek, 04 grudzień 2018 14:10
Banner 468 x 60 px