Upadłość Ursusa

12 lipca sąd w Warszawie ogłosił upadłość legendarnej marki ciągników „Ursus”. – Gdzie jest pomoc dla rolnictwa i polskich przedsiębiorców? – pytają ludowcy. 

12 lipca br. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o odrzuceniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w spółce Ursus. To oznacza koniec legendarnej, polskiej marki ciągników. 

– Gdzie jest rząd, gdzie jest minister rolnictwa, gdzie jest minister aktywów państwowych i wszyscy ci, którzy powinni pomagać? – pyta poseł Stefan Krajewski.  – Wszyscy chętnie jadą na wieś i opowiadają o sukcesach, a pomocy brak – kontynuował poseł PSL. 

PiS w 2015, a później 2018 roku w “Planie dla wsi” zapowiadało odbudowanie przemysłu rolno-spożywczego. – Dzisiaj widzimy, że te obietnice spełzły na niczym. Były to bujdy na resorach – dodał rzecznik prasowy ludowców, Miłosz Motyka. 

Będziemy pytać ministra rolnictwa – jakie działania podjął, aby uratować polską spółkę?  

– Dotuje się 20-oma mln zł amerykański bank, a jednocześnie doprowadza się do upadku spółki Ursus. Opowiada się na konferencjach prasowych jak dba się o polskie rolnictwo, a jednocześnie ani złotówką nie wspiera się polskiej firmy. Forsują “lex TVN” by spółki skarbu państwa wykupiły udziały w prywatnej telewizji, a nie ratują Ursusa. To skandal! Polskie władze powinny dbać o polskie spółki, nie zagraniczne – stwierdził rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka. 

PSL, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *