UOKiK bada branżę spożywczą

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez działające w branży spożywczej Eurocash kontroli nad siecią sklepów Partner, uznając, że w tej sprawie koniecz

„Transakcja dotycząca przejęcia przez Eurocash kontroli nad Partner została zgłoszona do UOKiK pod koniec czerwca. Eurocash posiada sieć własnych sklepów m.in. Delikatesy Centrum, Eko, a także sklepy zrzeszone w sieciach partnerskich nadzorowanych przez spółkę, oraz franczyzobiorców. Ponadto do grupy należy platforma internetowa frisco oraz mobilna sieć sklepów ABC na kołach. Przejmowana spółka Partner posiada 26 sklepów Lewiatan. Uczestnicy koncentracji działają również na rynku hurtowym. Eurocash sprzedaje hurtowo m.in. Partnerowi artykuły konsumpcyjne, wyroby tytoniowe i produkty impulsowe oraz napoje alkoholowe” – głosi poniedziałkowy komunikat UOKiK.

W tej sprawie, uznał Urząd, konieczne jest przeprowadzenie badania rynku. „UOKiK musi sprawdzić, czy działalność poszczególnych sklepów należących do obu spółek pokrywa się ze sobą na lokalnych rynkach. Ponieważ pomiędzy uczestnikami przejęcia zachodzą również relacje dostawca-odbiorca, urząd sprawdzi zależności występujące na rynku hurtowym” – czytamy w komunikacie.

Komunikat przypomina, że rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. „Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia” – czytamy.

PAP/ wGospodarce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *