Umowy i polityka kształtują handel produktami mleczarskimi

Negocjacje nt. umowy o wolnym handlu między UE a Mercosur trwają już od dłuższego czasu. Jakie skutki przyniesie umowa pomiędzy UE a Mercosur? Czy pomimo znacznych różnic zdań w sprawie dostępu do rynków, a także oczekiwań obu stron uda się dojść do porozumienia?

Przypuszcza się, że układ o stowarzyszeniu z Mercosurem umożliwi UE zacieśnienie kontaktów gospodarczych i geopolitycznych ze strategicznym partnerem. Dzięki dwustronnemu porozumieniu regionów UE wyprzedzi innych światowych konkurentów, takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny. Ponadto układ wzmocni strategiczne – nieuwzględniające kwestii gospodarczych – partnerstwo z Brazylią, krajem odgrywającym szczególną rolę w geopolitycznym kształtowaniu się stosunków międzynarodowych, jako że uczestniczy w dwóch głównych mechanizmach koordynujących interesy wschodzących gospodarek – grupy BRIC i IBSA.

Niezaprzeczalne korzyści, jakie niesie ze sobą ewentualny układ o stowarzyszeniu pomiędzy UE a Mercosurem nie mogą jednak przysłonić trudności wiążących się z zawarciem tego rodzaju porozumienia. Problemem jest złożoność negocjowanych zagadnień – kwestie handlowe układu oraz słabości strukturalne wpływające na integrację Mercosuru i warunkujące wolny handel.

Podczas tegorocznej, XVI edycji Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, która będzie miała miejsce  26-28 września 2018 roku w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku k. Warszawy, poruszone zostaną kwestie związane z umowami kształtującymi handel produktami mleczarskimi.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to międzynarodowa konferencja branży mleczarskiej, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W FSM biorą udział zarówno Prezesi i Dyrektorzy najważniejszych rangą spółdzielni mleczarskich, firm związanych z branżą mleczarską, jak i przedstawiciele administracji rządowych. Jak dotąd w FSM uczestniczyli przedstawiciele z ponad 16 krajów świata, w tym m.in. z Niemiec, Nowej Zelandii, Norwegii, Indonezji, Stanów Zjednoczonych, Francji czy Królestwa Niderlandów.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś!
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność poprawnych zgłoszeń.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.forum-mleczarskie.org

Biuro Organizacyjne Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *