Turystyka wiejska na targach TT Warsaw

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski uczestniczył w uroczystym otwarciu jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie.

Od lat jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej. Łączy w sobie prezentację atrakcji turystycznych różnych krajów i regionów świata z potencjałem turystycznym Polski.

Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki.

− Branża turystyczna, to jeden z ważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Przy współudziale ministerstwa sportu i turystyki branża rolna również chce mocno zaznaczać swoją obecność, jeżeli chodzi o turystykę. Dlatego rok temu rozpoczęliśmy naszą kampanię „Odpoczywaj na wsi” − powiedział wiceminister Romanowski.

Zmieniająca się polska wieś i obszary wiejskie cały czas zachowują swoje najlepsze walory. Są mocno związane z tradycją, a nowoczesność nie degraduje naturalnych walorów krajobrazowych i przyrodniczych. Coraz lepiej wyposażone i oferujące szereg atrakcji dodatkowych gospodarstwa agroturystyczne mają już swoich stałych bywalców, którzy chętnie odpoczywają z dala od zgiełku i tłumów turystów. Bogate walory krajobrazowe sprawiają, że gospodarstwa te oferują świetny wypoczynek w ciągu całego roku.

− Polska wieś chce zaznaczyć swoją obecność, na turystycznej mapie Polski, kulinariami. Zdrową polską żywnością, która jest bardzo dobrze odbierana nie tylko na rynku krajowym, lecz także na rynkach światowych − dodał Rafał Romanowski.

Hasło „Odpoczywaj na wsi”, to coś więcej niż modny slogan. To obietnica spędzenia wolnego czasu wedle własnego scenariusza. Polska wieś oferuje szeroką gamę pomysłów i propozycji mogących zadowolić najbardziej wymagającego turystę z kraju i zagranicy.

Krajem partnerskim jubileuszowej edycji targów była Polska. Jednak 25-lecie, to okazja do podziękowania wszystkim dotychczasowym partnerom TT Warsaw. Dzisiejsza uroczystość otwarcia Targów była także okazją do licznych gratulacji i podziękowań za ćwierć wieku owocnej pracy.

Wiceminister Rafał Romanowski w imieniu ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz własnym pogratulował i podziękował organizatorom, a także życzył sukcesów w przyszłości. Szczególne podziękowania dotyczyły okazanego wsparcia w kształtowaniu świadomości o turystycznym znaczeniu polskiej wsi.

 

 

MRiRW/ fot. MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *