Trwa rekrutacja do programu Youngster

Dodatkowe zajęcia z jęz. angielskiego dla uczniów klas VIII z terenów wiejskich – do 2 sierpnia br. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej prowadzi rekrutację szkół do Youngstera. To już 15. edycja jednego z flagowych programów edukacyjnych Fundacji EFRWP, w którym do tej pory wzięło udział ponad 31 tys. uczniów z 400 szkół z całej Polski.

Bez ocen, bez klasówek i bez prac domowych – program Youngster to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, których celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich i poniesienie ich kompetencji językowych. To, co go wyróżnia to zajęcia w małych, maksymalnie 15-to osobowych grupach, dostosowanych poziomem do umiejętności językowych uczniów, co znacząco ułatwia wzajemną komunikację i przyswajanie wiedzy. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny – łącznie jest to 90 godzin, realizowanych w szkole w formie zajęć pozalekcyjnych przez wskazanego przez gminę nauczyciela języka angielskiego.

Rekrutacja do 15. edycji trwa do 2 sierpnia 2021 roku. Wybranych zostanie ok. 30 szkół, w których od września rozpoczną się zajęcia. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji dostępne są na stronie Fundacji EFRWP: www.efrwp.pl oraz programu: www.youngster.pl

Youngster to nie tylko zajęcia z języka angielskiego. Przez 15 lat realizacji programu obserwujemy, jakie korzyści przynosi on jego uczestnikom. Dla uczniów to przede wszystkim lepszy start w przyszłość – wzrost kompetencji językowych, wyższa samoocena i motywacja do rozwoju i dalszego kształcenia oraz bardziej świadomy wybór dalszej drogi edukacji. Zajęcia w ramach programu Youngster, pomimo że ich celem nie jest przygotowanie uczniów do egzaminu językowego, przyczyniają się do osiągnięcia przez nich lepszych wyników na tym egzaminie. Z kolei dla nauczycieli i szkół to okazja do uczenia nowymi metodami, które pozytywnie oddziałują również na pozostałych uczniów w szkole, a finalnie przekuwają się na wyższe wyniki wszystkich ósmoklasistów danej szkoły na egzaminie – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

EFRWP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *