TEZOSAR® EXTRA BOX – Gotowe rozwiązanie do skutecznej ochrony kukurydzy

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wychodzi naprzeciw potrzeb i oczekiwań rolników szukających gotowego rozwiązania do skutecznej ochrony kukurydzy. TEZOSAR® EXTRA BOX to kompozycja trzech herbicydów: TEZOSAR® 500 SC, NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC. Charakteryzuje go szerokie spektrum zwalczanych chwastów oraz połączenie bardzo dobrego działania odglebowego z nalistnym. Aplikacja nalistna TEZOSAR® EXTRA BOX jest możliwa nawet w fazie 15-16 BBCH!Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych – od kilku lat powierzchnia jej uprawy przekracza ponad 1 mln hektarów. Jej uprawa wydaje się pozornie prosta, jednak w rzeczywistości wymaga szczególnej dbałości o całość zabiegów agrotechnicznych, począwszy od nawożenia mineralnego, przez ochronę przed szerokim spektrum chwastów, aż po nawożenie dolistne i ochronę przed szkodnikami.
Dlatego już od dłuższego czasu CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, konsekwentnie rozszerza swoją ofertę dedykowaną uprawie kukurydzy. W zeszłym roku, do dobrze znanego i znajdującego uznanie wielu rolników duetu herbicydów NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC dołączył trzeci środek – TEZOSAR® 500 SC. Jest to obecnie jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutyloazynę w wersji solo, dzięki czemu jest świetnym składnikiem do komponowania nalistnych i doglebowych programów ochrony herbicydowej z innymi preparatami, który znacznie poszerza spektrum zwalczanych chwastów.


– Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych, dlatego przygotowaliśmy dla rolników całą gamę produktów do jej ochrony oraz nawożenia dolistnego. Co szczególnie ważne, produkty te są doskonale dopasowane do polskich warunków i precyzyjnie udoskonalone przez naukowców pracujących w naszym dynamicznie rozwijającym się centrum badawczo-rozwojowym, które otrzymało niedawno prestiżową certyfikację „GLP”, potwierdzającą najwyższą jakość prowadzonych w nim badań. Cieszymy się, że nasi klienci darzą te produkty coraz większym zaufaniem, doceniając ich powtarzalną, wysoką jakość – mówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie Agro Grupy CIECH.
Oprócz produktów ochronnych dla zapewnienia maksymalnego wzrostu kukurydzy, uzupełnieniem oferty herbicydowej CIECH Sarzyna są dwa wyspecjalizowane nawozy dolistne. SARMIN maKSi zawiera łatwo rozpuszczalny krzem i potas, które wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne oraz części strukturalne rośliny, tym samym wzmacniając jej tolerancję na czynniki zewnętrzne. Z kolei SARPLON KUKURYDZA to produkt dedykowany do tego rodzaju uprawy, zapewniający dostarczenie kukurydzy wszystkich niezbędnych mikroelementów.
Materiały:
Mirosław Kuk,
Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

Opracowanie redakcyjne:
Roman Barszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *