Syngenta sprzedaje dział buraka cukrowego firmie DLF Seeds

Syngenta i DLF Seeds ogłosiły dziś, że zawarły umowę sprzedaży dotyczącą przejęcia działu nasion buraka cukrowego przez DLF Seeds od firmy Syngenta. Transakcja podlega standardowej ocenie prawnej ciał regulacyjnych (łącznie z konsultacjami nt. lokalnych pracowników) i spodziewane jest, że zostanie zamknięta przed końcem trzeciego kwartału 2017 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawniane.

Jeff Rowe, Prezes Global Seeds and North America w firmie Syngenta, powiedział: „Umowa z firmą DLF Seeds, silnym i rozwijającym się globalnym graczem, przyczyni się do wzrostu znaczenia potencjału nasion buraka cukrowego Syngenta na całym świecie. DLF Seeds ma ugruntowaną pozycję na rynku wyspecjalizowanych nasion oraz doskonałe perspektywy w sektorze nasion buraka cukrowego dzięki dobrej strategii przejęć i poszerzaniu oferty. Transakcja pozwoli firmie rozbudować wiedzę w zakresie obsługi przemysłowych producentów cukru”.

Truels Damsgaard, prezes DLF Seeds, skomentował: „Nasiona buraków cukrowych są naturalnym rozszerzeniem naszego biznesu nasiennego, a także stanowią istotną i wysokowartościową uprawę. Obserwujemy wiele cech wspólnych z naszą technologią i sposobem hodowli roślin, na których skorzystają zarówno nasiona buraka cukrowego, jak i nasiona buraka pastewnego i traw. Uważamy, że nasiona buraków cukrowych Syngenta są zbieżne z celami strategicznymi i wizją DLF Seeds „.

Syngenta, jako lider branży rolnej, dba o bezpieczeństwo dostaw żywności w skali globalnej. Dzięki naszym produktom miliony rolników na całym świecie mogą optymalnie wykorzystywać dostępne im zasoby. W oparciu o najbardziej zaawansowane badania naukowe i innowacyjne rozwiązania w zakresie uprawy roślin, 28 000 naszych pracowników w ponad 90 krajach pomaga podnosić standardy produkcji roślinnej. Naszym celem jest zapobieganie degradacji ziemi, wspieranie różnorodności biologicznej i rewitalizacja społeczności wiejskich. Więcej informacji na stronach www.syngenta.com oraz www.goodgrowthplan.com.

DLF Seeds jest globalną firmą zajmującą się produkcją nasion pasz, traw oraz innych roślin uprawnych, z siedzibą w Roskilde w Danii. Firma jest wiodącym graczem dostarczającym nasiona trawy i koniczyny do ponad 80 krajów. Firma kładzie silny nacisk na naukę i hodowlę roślinną, a około 10% z jej 800 pracowników zajmuje się badaniami. Spółka jest własnością kooperatywy duńskich rolników. Więcej informacji na stronie www.dlf.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *