Światowy Dzień Żywności 2021

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z siedzibą w Rzymie przekazała komunikat dotyczący Światowego Dnia Żywności 2021, który odbędzie się 16 października br.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Żywności 2021, które odbędą się pod hasłem “Our actions are our future. Better production, better nutrition, a better environment and a better life”, skupią się na uświadamianiu potrzeby wspierania transformacji systemów rolno-spożywczych na bardziej wydajne, integracyjne, odporne i zrównoważone.

Dodatkowe informacje na temat Światowego Dnia Żywności 2021 dostępne są pod następującym linkiem: http://www.fao.org/world-food-day/en.

W ramach Światowego Dnia Żywności 2021 odbędzie się konkurs World Food Day Poster Contest, w którym dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, będzie mogła zaprojektować plakat o tematyce podróży kulinarnej. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada 2021 r.

FAO organizuje również konkurs krótkich filmów (od 30 do 90 sekund) na temat szkolnych doświadczeń żywieniowych uczniów. Termin zgłoszeń upływa 15 września br. Więcej informacji przekazuję w załączonym dokumencie.

Wszelkie pytania w przedmiotowej sprawie można kierować na adres e-mail: World-Food-Day@fao.org. W przypadku bezpośredniego kontaktu e-mailowego pod wskazanym wyżej adresem e-mail resort rolnictwa prosi o zamieszczenie w kopii wiadomości adresu e-mail Stałego Przedstawicielstwa RP przy organizacjach Narodów Zjednoczonych w Rzymie: rzym.onz.sekretariat@msz.gov.pl.

MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *