STRIGER seria 100 – kultywator do uprawy pasowej

Po 10 latach bliskiej współpracy z rolnikami stosującymi uprawę pasową z kultywatorem STRIGER, firma KUHN przedstawia nową generację tych wyjątkowych maszyn. Wprowadzono wiele zmian podyktowanych doświadczeniami polowymi i oczekiwaniami użytkowników pod kątem eksploatacji maszyn. Nowe modele wyposażone w 4 do 12 sekcji roboczych w rozstawie od 45 do 80 cm oferują nowe możliwości w zakresie uprawy pasowej.

Hydraulicznie sterowany, trapezowy układ ramion sekcji roboczej zapewnia dokładne kopiowanie nierówności terenu.

Każda sekcja robocza zamontowana na hydraulicznie sterowanym układzie trapezowym z dwoma kołami podporowymi, indywidualnie dostosowuje swoje położenie w zależności od ukształtowania terenu. Układ trapezowy gwarantuje stałą głębokość roboczą oraz głębokość wysiewu nawozu w każdym rzędzie, co z kolei zapewnia równomierny rozwój korzeni.

Prosta regulacja ustawień roboczych

W nowej serii kultywatorów STRIER 100, firma KUHN położyła duży nacisk na uproszczenie regulacji poszczególnych części maszyny.

System trapezowy oraz koła dogniatające są regulowane hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Montowane na trapezie, gwieździste oczyszczacze rzędu są regulowane z tyłu, w celu dostosowania do warunków glebowych i ilości resztek roślinnych. Ich konstrukcja zapobiega owijaniu resztek roślin wokół tarcz. Posiadają również regulację nacisku na glebę.

Talerze ograniczające wyrzucanie gleby poza uprawiany rząd gleby mogą być regulowane w 3 płaszczyznach: przesunięcie w kierunku jazdy, przesunięcie boczne, kąt roboczy, głębokość robocza i nacisk na glebę. Taki zakres regulacji gwarantuje, że pas gleby zostanie dokładnie uprawiony i odseparowany od międzyrzędzi.

Długa żywotność i szybka wymiana części roboczych

Bazując na doświadczeniach z dwóch fabryk specjalizujących się w maszynach do uprawy gleby: Châteaubriant (Francja) i Hutchinson (USA), firma KUHN stworzyła nową koncepcję zęba i dłuta, która opiera się na bardzo pomysłowym systemie szybkiej wymiany.

Dolna część dłuta posiada boczne lemiesze, których zadaniem jest podcięcie gleby na całej szerokości uprawianego pasa i optymalne przygotowanie łoża siewnego.  Dłuto w przedniej części jest wygięte, co poprawia przepływ gleby i redukuje zapotrzebowanie na moc. Dzięki utwardzanej powłoce, dłuta wolniej się zużywają i pozwalają na oszczędności.

Nowa konstrukcja zęba pozwala na zastosowanie różnych systemów aplikacji nawozu w postaci stałej, płynnej lub półpłynnej. Różnego rodzaju węże mogą być w łatwy sposób montowane na zębach, bez użycia narzędzi. Regulacja głębokości wysiewu nawozu jest niezależna od głębokości roboczej zębów.

Kultywator STRIGER serii 100 może być również wyposażony w kroje tarczowe do wiosennych zabiegów.

3 typy kół dogniatających dostosowane do różnych warunków glebowych
Koło z poprzecznymi prętami do letnich lub wiosennych zabiegów na glebach lekkich i średnich.
Gumowe koło do uprawy przed siewem rzepaku lub buraków na glebach lekkich.
Koło łańcuchowe zapewniające dokładne kruszenie gleby.

Wszystkie koła są wyposażone w hydrauliczną regulację głębokości roboczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *