Sprzedaż produktów rolnych poprzez sklep internetowy – co i jak?

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 16 – 17 listopada 2017 r.  organizuje szkolenie pt. „Sprzedaż produktów poprzez sklep internetowy – zasady zakładania działalności krok po kroku”.

Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Do udziału w szkoleniu zaproszone są w szczególności osoby odpowiedzialne za rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Polski rynek handlu internetowego to jeden z najszybciej  rosnących w Europie, a jego szacunkowa wartość w 2015 roku to ponad 38 mld zł. Ze statystyk wynika, że zakupy przez Internet robi już co drugi Polak. Sklep internetowy jest nie tylko tańszy od sklepu stacjonarnego, a często stanowi również jego uzupełnienie – to automatyczny sprzedawca 24h/dobę. Nie bez powodu mówi się, że jeśli danej firmy nie ma w Internecie, to ona nie istnieje. Tymczasem sklepów internetowych w Polsce jest zaledwie ok. 20 tysięcy. Rozwój tej branży to także szansa na pobudzenie przedsiębiorczości na wsi, to nowe miejsca pracy oraz dodatkowe źródło dochodu.

Celem szkolenia jest zatem zapoznanie uczestników szkolenia z szeroko praktykowaną formą sprzedaży, jaką jest sprzedaż produktów za pomocą sklepów czy aukcji internetowych. Ważne jest, aby znać podstawy, jakimi należy kierować się przy zakładaniu sklepu internetowego, a następnie samej sprzedaży. Zdobyta wiedza na temat sprzedaży w sieci oraz zasad funkcjonowania sklepu internetowego i jego najważniejszych cech podniosą kompetencje uczestników, co w dalszej kolejności, przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Wykłady oraz warsztaty prowadzone będą przez doświadczonego eksperta , praktyka oraz wprawionego wykładowcę posiadającego jednoosobową działalność gospodarczą – firmę zajmującą się m.in. projektowaniem witryn internetowych, ich audycie oraz optymalizacji, zakładaniem sklepów internetowych, zarządzaniem kampaniami Google AdWords oraz pozycjonowaniem witryn.

Doradców zainteresowanych udziałem w niniejszym szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 13 listopada 2017 roku. Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku (w załączniku) prosimy przesłać mailem (skan) na adres m.szaszkiewicz@cdr.gov.plpod nr fax: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków. Uczestnicy na zakończenie otrzymają Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1. Rozpoczęcie szkolenia w dniu 16 listopada br. o godz. 10.30. Zakończenie w dniu 17 listopada o godz. 12.30.

Koszt uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu wynosi:

    dla doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego: 186,00 zł (koszty socjalne: wyżywienie, serwis kawowy, nocleg)
    dla doradców prywatnych: 290,00 zł (koszty socjalne: wyżywienie, serwis kawowy, nocleg oraz usługa edukacyjna). Płatność gotówką na podstawie faktury podczas szkolenia.

Osoby do kontaktu:

    w sprawach merytorycznych szkolenia: Karolina Boba – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 12 424 05 21; e-mail:  k.boba@cdr.gov.pl
    w sprawach organizacji i rekrutacji: Maria Szaszkiewicz – Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego, tel. 12 424 05 54; e-mail: m.szaszkiewicz@cdr.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *